Top View Composition Plants Pots

Rostliny pomohou doma vytvořit příjemné klima. Bát se nemusíte ani netradičních druhů

Rostliny mohou být nejen bytovou dekorací, ale některé mají pozitivní vliv také na naše zdraví. Dokážou vyčistit vzduch v domácnosti, protože pohlcují různé toxiny, které se v našem prostředí přirozeně vyskytují. Dejte sbohem nepříjemným pachům a zároveň osvěžte vzduch ve svém domově.

Jaké rostliny jsou vhodné pro čištění vzduchu?

Rostliny mají spoustu užitečných vlastností. Stabilizují vlhkost vzduchu, také uvolňují kyslík a absorbují oxid uhličitý. Které rostliny jsou nejcennější právě v tomto ohledu? Můžete si vybrat mezi mnoha druhy. Myrta, vavřín, citroník nebo i další mohou absorbovat přebytečnou vlhkost. Vzduch vám zvlhčí například fíkus nebo cypřiš.

Mohlo by vás zajímat:  Listy pokojových rostlin potřebují pravidelnou péči. Čištění od prachu je udrží ve skvělé kondici

Pořídit si můžete například mírovou lilii. Často je označována jako „ženské štěstí“, do domu by měla přinést hlavně lásku a dobrou energii. Její vlastnosti ohledně našeho zdraví jsou ale jasné, protože díky ní se normalizuje klima v domácnosti. Bude se vám lépe dýchat, nebudou se v domě tvořit ani plísně. Ideální teplota pro tuto rostlinu je kolem 18 stupňů, bude se tak hodit hlavně do ložnice.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte šanci rostlinám, které nejsou tolik známé

Můžete si snadno koupit také kávovník, který má rád světlá místa, ale musíte ho chránit před přímým sluncem. Absorbuje nadbytečnou vlhkost, a až vykvete, poznáte to podle charakteristické aromatické vůně, která prostoupí celým bytem. Myrta je rostlina, která se používá především na svatbách. Je symbolem míru a radosti, navíc je skvělou dekorací.

Mohlo by vás zajímat:  Bonsaje vdechnou interiéru kouzlo exotiky. Začátečníci se mohou pustit do pěstování fíkusu

Vavřín je zase symbolem vítězství a tato rostlina bude mít skvělé prostředí ve vlhké místnosti, kde bude i stín a velké množství vody. Spousta domácností ho má doma ve formě koření, kterému se říká bobkový list. Další rostliny, které pomohou vylepšit vzduch v bytě, jsou citrónovník nebo cypřiš, které také vyčistí vzduch, ale přitom nejsou náročné na pěstování.

Zdroj: https://brightside.me/inspiration-health/10-plants-that-create-the-perfect-microclimate-at-home-253160/
Přidat na Seznam.cz