Ginger Lemon Mint Honey Rustic Wood Background

Zázvor je v zimě neocenitelný. Vyzkoušejte domácí sirup, který zatočí s nachlazením

Venku je chladno a sychravo. To znamená velkou zkoušku pro naši imunitu. Jakmile přijde nachlazení, spolehněte se na domácí sirup proti kašli s přídavkem zázvoru, který dokáže rychle a spolehlivě posílit imunitní systém a pomůže vám s léčbou, která bude díky tomuto úžasnému produktu mnohem rychlejší. Přitom na výrobu potřebujete jen přírodní ingredience, které snadno najdete ve své kuchyni, a nemusíte se obávat, že do sebe dostáváte chemii.

Domácí sirup proti kašli se zázvorem

Zázvor je spolehlivým pomocníkem proti nachlazení, který by u vás během zimy neměl chybět. Kromě sirupu ho můžete použít také do čaje, dezertů nebo pokrmů asijské kuchyně, takže se u vás rozhodně neztratí. Jeho zázračnou složkou je gingerol, který má protizánětlivé, antivirové a protiplísňové vlastnosti. Z tohoto důvodu byste na něj neměli zapomínat, a to zejména během zimy.

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda je víc než pomocník na pečení a pálení žáhy, lze s ní efektivně uklízet doma i na zahradě
Zdroj obrázku: Freepik

Díky svým vlastnostem se zázvor řadí mezi přírodní antibiotika. Nejen že vám pomůže bojovat s bakteriemi zodpovědnými za infekce, může také zmírnit bolest a zánět v horních a dolních cestách dýchacích. Kromě toho dokáže regulovat trávicí procesy, zlepšit stav dutiny ústní, pomůže při příznacích kinetózy (nemoc z pohybu), a dokonce umí snížit migrénu.

Ingredience na sirup a způsob přípravy

Na výrobu domácího sirupu proti kašli budete potřebovat asi 5 cm kořene zázvoru, citron, tekutý med a sklenici vody. Zázvor musíte nejdříve oloupat a nakrájet na plátky. Citron vydrhněte, oloupejte a kůru nakrájejte na kostičky. Obě ingredience přidejte do hrnce, zalijte vodou a vařte po dobu asi 10 minut. Vývar nechte vychladnout, přidejte med a vymačkanou citronovou šťávu. Takto připravený roztok nalijte do sklenice, uzavřete a odložte na 24 hodin na tmavé a chladné místo. Poté konzumujte jednu čajovou lžičku třikrát denně při nachlazení.

Zdroj: https://sites.pitt.edu/~cjm6/sp99cough.html
Přidat na Seznam.cz