Anthurium Flamingo Flower 2507743 1920

Rostliny mohou vnést do domova radost, štěstí i blahobyt. Inspirujte se dávným učením feng šuej

Podle feng šuej, staré čínské praxe plánování prostoru, existují rostliny, které do našeho domova přinášejí radost, mír a štěstí, a dokonce i finanční úspěch. Podle toho, kam je umístíme, zaručí dobrý spánek, usnadní nám práci, a dokonce nás i uklidní. Zde jsou čtyři jedinečné rostliny, které stojí za to mít doma!

Barvy, tvary a předměty, kterými se doma obklopujeme, dokážou podle feng šuej vnést do domova klid, radost a blahobyt, nebo naopak blokovat dobrou energii, zhoršovat naše vztahy s ostatními, a dokonce brzdit cestu k úspěchu. To platí i pro rostliny, protože podle tohoto tradičního čínského učení existují rostliny, kterým bychom se měli vyhýbat (dokonce i kaktusy nebo květiny, které jsou suché a uschlé), a ty, které by se měly nacházet u nás doma. Zde jsou čtyři jedinečné rostliny, které nám přinesou štěstí a mír. 

Okřídlený květ

Okřídlený květ je rostlina, která v posledních letech zasáhla naše domovy a byty. Není se čemu divit, protože se celkem snadno pěstuje a nemá velké nároky. Okřídlený květ přináší mnoho výhod – funguje jako živý filtr, který čistí vzduch a pohlcuje nebezpečné sloučeniny, včetně těch, které uvolňuje nábytek (zejména nový) a koberce.

Mohlo by vás zajímat:  Ve tváři se projeví, že jíme některých potravin nadbytek

Okřídlený květ je znám také jako mírová lilie a mezi jeho další výhody patří to, že absorbuje záření z elektrických a elektronických zařízení, zvlhčuje vzduch, a dokonce neutralizuje spory plísní.

Tato rostlina má ráda světlé polohy a teploty 18–22 stupňů Celsia v létě a 16–18 stupňů v zimě. Vyžaduje častou zálivku, ale také nerada stojí ve vodě – když se osype, začnou jí zasychat špičky listů.

Podle feng šuej dodává okřídlený květ členům domácnosti štěstí a dobrou energii. Přináší jim také vnitřní klid a ticho a v domácnostech, kde dochází k častým hádkám, vysychá. Nejlépe je umístit ho do kanceláře nebo ložnice.

Mohlo by vás zajímat:  Lékaři předepisují na vysoký cholesterol léky plné chemie. Ten přírodní pomocník se přitom skrývá na zahrádce
Zdroj obrázku: Freepik

Orchidej

Z orchideje podle feng šuej také vyzařuje dobrá energie a klid.  Jedná se o krásnou, jemně vonící květinu, které se nejlépe daří na východě nebo jihovýchodě. Vzhledem k tomu, že přítomnost orchidejí je velmi uklidňující, bude ložnice pro tuto rostlinu ideálním místem.

Orchidej má ráda vysokou vlhkost vzduchu a teplotu kolem 25 stupňů Celsia. Listy rostliny je třeba pravidelně kropit měkkou odstátou vodou a občas otřít od prachu.

Rostliny, které přinášejí štěstí a peníze! Dejte je domů

Strom štěstí

Jak název napovídá, strom štěstí přinese radost a blahobyt i našemu domovu. Strom štěstí je lidové pojmenování pro rostlinu Crassula, tedy sukulent, který hromadí vodu ve svých dužnatých listech a stoncích. Crassula je nenáročná na pěstování a má ráda světlé a teplé místnosti a nejlépe se cítí na východním nebo jižním okně. Zalévejte ji v závislosti na převládající teplotě – na jaře a v létě jednou za dva týdny a v zimě pouze, když je půda suchá.

Mohlo by vás zajímat:  Tuhle superpotravinu lze přidat téměř do každého receptu. Její účinky na zdraví jsou jedinečné

Podle feng šuej strom štěstí nejen uklidňuje a snižuje hladinu stresu, ale také obohacuje členy domácnosti! Vyplatí se postavit ji doma na místo, které se pojí s financemi.

Anthurium

Rostlinou, která přináší do domova štěstí a radost, je podle feng šuej také Anthurium. Když ji umístíme na pracoviště nebo do domácí kanceláře, pomůže nám dosáhnout úspěchu a urychlí proces získávání znalostí. Anthurium také dodává odvahu a sebevědomí. 

Pro Anthurium jsou ideální světlé místnosti s rozptýleným světlem, vysokou vlhkostí vzduchu a teplotou oscilující mezi 20–22 stupni Celsia. V zimě by měla být teplota o několik stupňů nižší vzhledem ke klidovému stavu rostliny.

Zdroj: https://bloomscape.com/green-living/best-feng-shui-plants-for-the-home-according-to-the-pros/
Přidat na Seznam.cz