Cat Table With Plants Around

Rostliny mohou být pro kočku toxické. Patří sem oblíbené zahradní i pokojové druhy

Kočky jsou jedním z nejoblíbenějších domácích mazlíčků. Mají skupinu věrných fanoušků. Domov ale pro ně představuje jenom zdánlivé bezpečí. Ohrožují je některé pokojové rostliny, které pro ně mohou být toxické.

Prozkoumávání okolí se může stát osudným

Všechny kočky se neřadí ke kliďasům, trávícím většinu dne v klidu ve svém pelíšku. Některé se dají s trochou nadsázky přirovnat k sopkám plným energie k prozkoumávání okolí. I byt plný pokojových rostlin pro ně představuje velké riziko, pokud by je chtěly ochutnat. Kterých rostlin byste se v zájmu bezpečí kočky měli raději vzdát?

Mohlo by vás zajímat:  Živý plot dodá zahradě na útulnosti, výběr je široký a mnohé druhy jsou skvosty

Trpí hlavně žaludek

Dracéna, která bývá jednou z nejčastějších dekorací našich pokojů, je pro kočky jedovatá. Kočkám může žvýkání jejích listů způsobit slintání, rozšířené zorničky a zvracení. Ztělesnění Vánoc představuje betlémská neboli vánoční hvězda. Obsahuje ale toxické látky, které dráždí sliznice a přináší zvracení. Listy, výhonky a kořeny toulitky mohou domácímu mazlíčkovi podráždit ústa, krk i žaludek, totéž platí i pro difenbachii. Nejen křeče a zvracení, ale i poruchy srdce, dýchacího systému a ledvin působí trvale kvetoucí begonie.

Zdroj obrázku: Freepik

Plody černého bezu a fazolí přivodí smrt

Pro vašeho mazlíčka je nebezpečný i tis, a to všechny jeho součásti mimo červené bobule. Stávají se příčinou podráždění sliznic a také poruchy dýchání a srdce. Konzumace bezu černého může dopadnout ještě hůř. Kromě zvracení a průjmu i kómatem. Smrt může kočce způsobit konzumace syrových okrasných fazolových lusků nebo jader jablek.

Mohlo by vás zajímat:  Bezinky jsou to nejlepší podzimní ovoce, které si právě teď můžeme natrhat

Jakými příznaky trpí kočka v případě otravy?

  • Přetrvávající zvracení,
  • průjem,
  • nedostatek chuti k jídlu,
  • světlejší barva dásní a jazyka,
  • oteklý jazyk,
  • silná bolest žaludku,
  • křeče.

Pokud si myslíte, že se vaše kočka otrávila, jděte hned k veterináři. Pokuste se zjistit, kterou rostlinu kočka snědla, aby mohl rychleji zahájit léčbu.

Zdroj: https://www.rd.com/list/houseplants-cat-owners-should-avoid/
Přidat na Seznam.cz