Gray Striped Domestic Cat Sitting Window Nearby Monstera

Rostliny doma i na zahradě mohou představovat riziko pro kočičí mazlíčky

Mít domácího mazlíčka je radost, ale i obrovská starost a především zodpovědnost. Přesně to platí i u koček. Ačkoli tyto čtyřnohé kamarády zbožňujeme, musíme jim také spoustu věcí přizpůsobovat a právě i rostliny, které v jejich okolí necháváme, jsou jednou z těchto věcí. Špatná volba zeleně může znamenat nebezpečí pro vašeho mazlíčka, které může v mnoha případech skončit až smrtí. Kterým rostlinám se vyhnout a proč vlastně kočky pokojové rostliny okusují? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí česnek je třeba správně skladovat, chyby ovlivní jeho chuť i sílu

Důvodů, proč kočky věnují zeleni pozornost, může být mnoho

Vaše kočka má nespočet hraček, ale stále leze do kytek a shazuje květináče? Důvodů pro toto chování je nespočet. V prvé řadě může jít pouze o zvědavost. Kočky jsou přirozeně zvědavá zvířata a rostlinky tak budou zkoumat, často se pak může stát, že rostlinu omylem shodí. To stejné platí i pro nepozornost při dovádění. Kočka si tímto způsobem může také vynucovat pozornost. Přeci jen, když něco rozbije nebo udělá něco, co nemá, je zaručené, že si jí majitel začne všímat. V neposlední řadě také může jít o přirozený instinkt. Zeleň je totiž velmi důležitá pro kočičí trávicí trakt.

Mohlo by vás zajímat:  Křen zažene každé nachlazení a posílí imunitu. S medem nebo jablečným octem dokáže zázraky
Zdroj obrázku: Freepik

Které rostliny představují pro našeho mazlíčka nebezpečí

Rostlin, které se do domácnosti s kočkou nehodí, je nespočet. Navíc nejde pouze o rostliny do květináče. Nebezpečí mohou představovat i kytky řezané, jako jsou třeba tulipány, lilie či konvalinky. Vždy byste si tedy měli prvně vyhledat příslušné informace o rostlině a ujistit se, že je pro kočku opravdu bezpečná. Dávejte si pozor i při pouštění kočky ven. Riziko mohou představovat i mnohé rostliny venkovní, které se často vyskytují na zahradách. Patří mezi ně například azalka, hortenzie, rododendron či jmelí. Abyste kočky odlákali, můžete jim pořídit kočičí trávu.

Zdroj: https://www.petmd.com/cat/emergency/poisoning-toxicity/e_ct_poisonous_plants
Přidat na Seznam.cz