Outdoors Cobblestone Texture With Grass

Dlažební kostky vyčistí nejen od mechu domácí octový postřik

Dlažební kostky jsou poměrně běžným povrchem v okolí našich obydlí. Právě toto okolí je pak také naší vizitkou, obzvlášť pokud vlastníme domeček. Takové dlažební kostky ale také vyžadují pravidelnou údržbu, pokud chceme, aby vypadaly reprezentativně po celý rok. Jak zajistit, aby byla dlažba vždy čistá, bez skvrn, mechu a plevele? Využít můžete několik domácích receptů a jednoduchých metod. Jak na ně? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku.

Pravidelná údržba je základ

Pravidelný úklid a údržba celkově jsou základ, pokud chceme, aby nám cokoli vydrželo hezké co nejdéle. I u dlažebních kostek tomu tak je. Je také nutné zmínit, že bychom neměli kostky čistit pouze na jaře, jak je zvykem, ale pravidelně po celý rok. K tomuto úkolu je ideální tlaková myčka. Vystačit byste si ale měli i s hadicí. Důležité je z dlažby odstraňovat veškerý nepořádek, jako je například tlející listí či zbytky rostlin. Právě podobné nečistoty totiž mohou chodník nenávratně zabarvit a zničit.

Mohlo by vás zajímat:  Duben přeje sázení bylinek, květin i oblíbených druhů zeleniny
Zdroj obrázku: Freepik

Jak na odstranění nežádoucího plevele

Dlažební kostky jsou velmi náchylné na prorůstání plevelem a mechem. Právě mech se nejvíce vyskytuje na tmavých a vlhkých místech. Není navíc pouze problémem estetickým, ale představuje i riziko pro naše zdraví. Právě mech se totiž stává kluzkým a hrozí tak na něm pád. Je tak dobré se ho zbavovat okamžitě poté, co spatříme první známky jeho růstu. Můžeme ho samozřejmě odstranit ručně. Tato metoda je ale vhodná pouze pro menší prostranství, na kterých se mech ještě výrazně nerozšířil. Co se rozlehlejších ploch týče, je dobré použít různé typy postřiků. Zkusit můžete i ten domácí. Začněte tím, že smícháte ocet s vodou v poměru dva ku jedné. Přidejte trochu saponátu a promíchejte. Vždy zkuste směs na méně viditelném místě, abyste zjistili, zda chodník nezabarví. Poté můžete začít používat.

Zdroj: https://www.express.co.uk/life-style/garden/1571834/how-to-clean-patio-slabs-white-vinegar-evg
Přidat na Seznam.cz