Ředkvičky nastartují organismus po dlouhé zimě. Ty doma vypěstované navíc nemusí mít pálivou chuť
Ředkvičky jsou velmi zdravou zeleninou, která se sklízí na jaře mezi prvními. Jedná se o zeleninu, kterou je možné zakoupit v obchodě, ale také si ji můžete vypěstovat sami. Zrovna ředkvičky mají velmi nízké nároky na pěstování, můžete jim vyhradit kousek záhonu, ale spokojí se také s obyčejným truhlíkem. Velmi důležitou informací je, že ředkvičky obsahují opravdu velké množství vitaminů a dalších látek, které pomohou tělo po jaře nastartovat. Co všechno takové ředkvičky obsahují?
Úkolem ředkviček není pálit
Ředkvičky nepatří zrovna mezi nejoblíbenější zeleninu, mnoha lidem je protivná jejich pálivost. Zejména děti tak mají tendenci ředkvičkám se vyhýbat. Vědět byste měli ovšem ale to, že ředkvičky nejsou zeleninou, která by měla pálit. To, že ředkvička pálí, je pouze projevem nedostatečné péče o ni. Ředkvička, o kterou bylo dobře postaráno, je vždy křehká a sladká. Pokud narazíte na kus, který pálí, je to známka toho, že ředkvička měla během svého růstu nedostatek vody. Pokud si tedy budete pěstovat ředkvičky sami doma, klíčem úspěchu křehkých, sladkých a křupavých ředkviček je dostatečné množství zálivky.
Zdraví prospěšné látky obsažené v ředkvičkách
Jak již bylo zmíněno výše, právě ředkvičky jsou bohaté na vitaminy a další prospěšné látky. Jsou velmi bohatým zdrojem vitaminu B a C. Kromě toho obsahují také mnoho minerálů, jako je fosfor, hořčík, vápník a železo, což jsou všechno látky pro lidské tělo velmi důležité. Ředkvičky je nejlepší, stejně jako všechny ostatní druhy zeleniny, konzumovat v syrovém stavu, ve kterém vám dodají nejvíce prospěšných látek. Můžete si je jen tak nakrájet na talíř, ale také jsou velmi dobré v zeleninovém salátu. Pokud máte dobré ředkvičky, jistě si jejich osvěžující chuť rádi vychutnáte. Připravte si je tak, jak vám budou nejvíce chutnat.
Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-radish