Woman Garden With Flowers Watering From Watering Can

Pěstování rostlin je krásný, ale náročný koníček. Začínající zahradník se musí připravit na mnoho výzev

Jestli jste se rozhodli pro to, že se stanete zahradníkem, tak musíme upozornit, že se jedná o velmi náročný koníček, a to nejen co se týče času a financí. Musíte vědět spoustu věcí o jednotlivých rostlinách a keřích a to není snadné. Je potřeba mít také hodně prostoru, ideální je velká zahrada.

Musíte si nejdříve všechno rozvrhnout

Zahrada by měla pokaždé vypadat jako ze žurnálu. K tomu je zapotřebí vědět, které rostliny budete sázet přímo do zahrady a které dáte do květináčů. Důležité je najít jim správné místo, protože některé mají rády stín, jiné zase můžete nechat na slunci. Musíte jim dopřát podmínky, které pro ně budou nejlepší. Pokud se rozhodnete pro pěstování pouze pokojových rostlin, máte napůl vyhráno. Stačí si jen vybrat správné květináče a samotné rostliny, o které se budete starat.

Mohlo by vás zajímat:  Několik základních tipů, jak zajistit, aby se rostlinám pěstovaným doma vždy dařilo
Zdroj obrázku: Freepik

Rostliny nekupujte v supermarketech, raději si zajděte do zahradnictví nebo květinářství, kde vám mohou pomoci s výběrem a budete mít jistotu, že květina bude kvalitní. V každém případě ale bude nutné ji nejdříve přesadit, protože nikdy nevíte, jak dlouho byla v původním květináči. Přesazovat ji pak budete každý rok nebo dva, proto je vždy nutné koupit o něco větší květináč, aby rostlina měla kam růst.

Rostliny musí být na první pohled zdravé

Zdravou rostlinu poznáte jednoduše – musí mít krásné zelené listy, nesmí na nich být ani známka plísňové nebo houbové infekce. Pokud na rostlině uvidíte škůdce, raději se vyhněte celému obchodu, protože je možné, že zasažené budou i ostatní rostliny. Rostlinu po koupi přesaďte a věnujte jí dostatečnou péči. Vyberte jí místo, kde se jí bude dařit, a nezapomeňte ji pravidelně zalévat.

Mohlo by vás zajímat:  Vypěstujte si vlastní Adélu. Některé masožravky můžete mít doma

Důležité bude rostliny také hnojit a dopřávat jim kvalitní hnojiva, která jsou určená přesně pro daný druh květiny. Vyrobit si je ale můžete i doma, použít můžete například kávovou nebo čajovou sedlinu, hodí se také nasekané vaječné skořápky nebo banánové slupky. Pokud si nebudete vědět rady, navštivte odborníka, který vám do začátku pomůže.

Zdroj: https://gardenerspath.com/how-to/beginners/growing-plants-101/
Přidat na Seznam.cz