Apple Cider Vinegar Glass Bottle Garden

Recept na dlouhověkost je znám od starověku. Lžíce jablečného octa denně dokáže s tělem zázraky

Už od starověku je známý pro své blahodárné účinky, které vychvaloval samotný Hippokrates. Využívali jej v řecké, čínské i egyptské medicíně, inspirovat se jejich tipy můžeme ještě dnes. Jablečný ocet je totiž pokladnicí vitamínů a minerálů, aminokyselin, pektinů nebo polyfenolů. Umí zatočit s mnoha zdravotními obtížemi, pomáhá při léčbě jater a používá se pro zlepšení imunity a krevního oběhu. Dokonce je přípravkem pro vitalitu. Proč jej pravidelně konzumovat?

Vynikající přísada při přípravě pokrmů

Jablečný ocet se vyrábí fermentací jablečné šťávy po přidání cukru a kvasinek, má jemně ovocnou vůni a štiplavou nakyslou chuť. Má zářivou jantarovou barvu, používá se nejčastěji ve studené kuchyni jako zálivka do salátů, ale své uplatnění najde též v dermatologii při péči o kůži nebo vlasy. Jako jiné druhy octa se používá při úklidu v domácnosti, protože má antibakteriální účinky.

Mohlo by vás zajímat:  Majonéza není na listy rostlin vhodná, lesk jim přirozeně dodají hnojiva
Zdroj obrázku: Freepik

Ceněný pro obsah pektinu

Tento druh octa obsahuje velké množství takzvaného jablečného pektinu, který má blahodárné účinky na zdraví, především je vhodný při redukčních dietách, protože zrychluje metabolismus a tlumí chuť k jídlu. Kromě toho je ceněný pro další účinky, protože:

  • snižuje hladinu špatného cholesterolu,
  • zabraňuje vzniku aterosklerózy,
  • snižuje vysoký krevní tlak,
  • posiluje stěny krevních cév,
  • má protirakovinné účinky,
  • posiluje imunitu a vitalitu, pomáhá vracet mládí.

Jedna lžíce denně stačí

Jablečný ocet je pomocníkem při boji s nadváhou, hodí se jej užívat nalačno po ránu. Lžíce jablečného octa, ideálně nefiltrovaného, se rozpustí ve sklenici vlažné vody. Obsažený pektin prodlouží pocit sytosti, k tomu vypitý nápoj zrychlí trávicí procesy. Pravidelnou konzumací se harmonizuje hladina cholesterolu, k tomu se odvrátí rozvoj kardiovaskulárních a cévních onemocnění. Jablečný ocet zlepší také stav pleti, nadto jej lze používat zředěný i jako tonikum přímo na pokožku proti akné.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/6-proven-health-benefits-of-apple-cider-vinegar
Přidat na Seznam.cz