Close Up Shot Grass Field

Pýru v trávníku se lze zbavit pravidelnou údržbou a herbicidem

Většina z nás různé odrůdy trávníku nerozlišuje. Není ale tráva jako tráva. Té okrasné můžou totiž plevelné odrůdy pěkně uškodit. Spousta z nás je od sebe navíc nedokáže rozeznat a boj je tak o to náročnější. Právě z tohoto důvodu vám přinášíme dnešní článek, ve kterém si řekneme, jak nežádoucí plevel rozpoznat, proč je důležité s ním bojovat a jakým způsobem.

Jak rozeznat pýr od klasického trávníku

Pýr může být pro lajka na rozeznání poměrně náročný. Přece jen je to druh trávy. Zároveň je ale několik základních rysů, kterými se odlišuje. Jedním z nich je už jeho výška. Pýr dosahuje až metru a půl a této výšky zvládne dosáhnout vskutku rychle. Zároveň bývá také často zbarven do žlutohnědých odstínů. Listy má drsné a jsou zakončené specifickými ostruhami, podle kterých ho můžete poznat.

Mohlo by vás zajímat:  Místo do odpadu patří popel na zahradu. Zatočí s nenáviděným mechem, trávník bude opět krásný

Proč není dobré pýr na zahradě nechávat

Pýr jako prakticky každý jiný plevel škodí okolním rostlinám. Je totiž uzpůsoben tak, že roste ve více nepříznivých podmínkách a rostlinám tak často ubírá živiny a celkově oslabuje půdu v okolí. Pokud se plevel dostane k mladým rostlinám, může je dokonce úplně zabít.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak s pýrem bojovat

Způsobů, jak tento typ plevele ze zahrady vypudit, je mnoho. Můžete začít hned s tím, že před zasazením trávníku na plochu aplikujete herbicidní postřik. Ten by měl posloužit jako prevence proti výskytu podobných rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Dostatečná péče o trávník se vyplatí. Na jaře se znovu zazelená

Stejně tak si můžete pomoct pravidelným sekáním trávníku či jeho správným zaléváním. Sekáním zabráníte plevelu přerůst a nebude mít takovou možnost se rozmnožovat. Zaléváním ho také nepotěšíte, jelikož zrovna pýr vlhkost nemá zrovna v lásce.

Co se mechanického odstraňování rostlinek týče, tento postup může být efektivní, ale také velice náročný. A to obzvláště na velkých plochách, jelikož je třeba odstranit rostlinu i s kořeny, aby se zamezilo jejímu opětovnému vyrašení.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/gardens/how-to-get-rid-of-quackgrass
Přidat na Seznam.cz