Metabolic Process Of Woman On Diet

Metabolický věk určuje, nakolik je staré naše tělo. Díky určitým potravinám může dokonce omládnout

Strava má obrovský význam pro naše zdraví. Jestli jíte zdravě, tělo se vám odmění tím, že bude velmi dlouho fungovat a nebudete mít žádné zdravotní problémy. V případě, že milujete sladkosti a také se nebojíte konzumovat tučné pokrmy, se může stát, že tělo bude stávkovat, budete se jen velmi těžko pohybovat a nevyhnou se vám ani problémy, které mohou vyústit v návštěvu nemocnice.

Co je to metabolický věk?

Jaké produkty mohou ovlivnit náš metabolický věk? Jsou to faktory, které můžete sami ovlivnit jen tím, co budete jíst. Některé potraviny mohou naše tělo trochu omládnout, ale samozřejmě nečekejte zázraky. Metabolický věk je navíc rozdílný od biologického věku. Skládá se z mnoha aspektů, ale jestli nevíte, co to je, musíte se naučit, co je to samotný metabolismus.

Mohlo by vás zajímat:  Přebytky z kuchyně se hodí do různých pokrmů, stačí je praktickým způsobem zpracovat

Je to soubor chemických reakcí a energetických změn v našem těle, které jsou spojené s naším tělem a jeho fungováním. V těle probíhá spousta změn. Metabolický věk značí, jak jsme staří podle stavu našeho těla. Tento věk tak můžete velmi snadno ovlivnit jen tím, jak se k němu budete chovat. Záleží na obsahu tuku, svalů a také vody v těle.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké potraviny jíst, aby vám tělo poděkovalo?

Jestli nemáte nadváhu a v těle máte dostatek svalů, budete také spalovat více kalorií a bude se vám snadněji hubnout. Tím pádem bude váš metabolický věk nižší. S tím, jak budete na váze přibývat, bude i problém s věkem. Jak ale metabolický věk snížit? Je to velmi jednoduché. Zaměřte se na konzumaci potravin, které ho pomohou snížit, a vy se budete zase cítit dobře.

Mohlo by vás zajímat:  Některé pokojovky se pyšní krásou svých listů, o které je třeba náležitě pečovat

Mezi takové potraviny patří například bobule. Je to ovoce bohaté na vitaminy A nebo C, ale také železo nebo vápník. Bobule podpoří procesy, které vás zbaví toxických látek a pomohou také při jiných procesech. Budete mít lepší imunitu a také si zlepšíte krevní oběh. Vyplatí se také jíst oves, který lidé milují především ve formě kaše. Nesmíme zapomenout ani na jogurty, které jsou součástí hlavně našich snídaní nebo dopoledních svačin.

Zdroj: https://www.quora.com/What-are-some-of-the-best-ways-to-lower-your-metabolic-age
Přidat na Seznam.cz