Shovel Soil

Proti plevelu funguje ocet, horká voda nebo oheň

Nežádoucí rostliny v podobě plevele se pravidelně objevují na našich zahradách a ničí celkový dojem. Je třeba se jich zbavit vždy co nejrychleji, aby se příliš nerozrostly. Než se však rozhodnete použít silné chemické látky, vyzkoušejte domácí způsoby, které budou stejně účinné.

Nejčastější plevel

Většina plevelných rostlin je běžná a objevuje se pravidelně. Patří mezi ně například jitrocel, rostlina s charakteristickými dlouhými listy, která roste nejčastěji na okraji chodníků. Určitě všichni známe kopřivu, která je zase charakteristická svými pichlavými stonky a listy. Dále sem můžeme zařadit kostival, rostlinu s velkými, chlupatými listy a fialovými nebo bílými květy, která roste na mokrých loukách.

Mohlo by vás zajímat:  Po bodnutí komárem přinese úlevu ocet, jedlá soda nebo kostka ledu

I když je tato květina pěkná, stále patří mezi parazitní rostliny. Řeč je o pampelišce, která se velmi snadno a rychle rozmnožuje. Určitě zmíníme i truskavec, druh rostliny s velkým počtem poddruhů, které mají charakteristické trojúhelníkové listy a růžové nebo bílé květy. Tato rostlina se vyskytuje především vedle cest, na loukách a zahradách.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí postřiky

Plevele se můžete ze zahrady zbavit jednoduchými domácími způsoby, a to bez použití zatěžující chemie. Mezi nejúčinnější přípravky patří ocet, ze kterého můžeme připravit roztok smíchaný s vodou v poměru 1 : 1 a jednoduše jej postříkat na plevel. Dalším způsobem je použití horké vody, kterou také jednoduše polijete plevel a následně odstraníte. Velmi účinná je sůl, kterou plevel posypte a zničí ho.

Mohlo by vás zajímat:  Uzavíratelné plastové sáčky jsou nepostradatelné v kuchyni i při péči o rostliny

Jedním ze způsobů, jak se zbavit plevele, je použití hořáku na plevel. Hořák je zařízení používané k odstraňování plevele plamenem. Účinkuje na základě tepelného ničení rostlinných tkání včetně kořenů plevele. Hořáky jsou oblíbené u lidí, kteří dávají přednost přirozeným metodám likvidace plevele a chtějí se vyhnout použití chemických přípravků.

Zdroj: https://sandandstonelandscapes.com.au/9-cheap-and-natural-ways-to-kill-weeds/
Přidat na Seznam.cz