Weeding Beds With Agricultura Plants Growing Garden Weed Pest Control Garden Cultivated Land Closeup

Hnojivo z droždí: 4 různé způsoby, které podpoří zdraví a růst rostlin

Kvasnice jsou běžně známé pro své použití při pečení a vaření piva, ale věděli jste, že se dají použít i jako hnojivo pro rostliny? Kvasinky obsahují řadu prospěšných živin a mikroorganismů, které mohou pomoci rostlinám růst a prosperovat. V tomto článku prozkoumáme výhody používání kvasnic jako hnojiva a poskytneme několik tipů, jak je efektivně využít na zahradě.

Proč používat droždí jako hnojivo?

Kvasinky jsou bohatým zdrojem živin, které jsou nezbytné pro růst rostlin, včetně mnoha vitaminů B, dusíku, fosforu a draslíku. Tyto živiny podporují zdravý růst kořenů i samotných rostlin a plodů a zlepšují jejich celkové zdraví. Kromě toho kvasinky obsahují různé prospěšné mikroorganismy, včetně bakterií a hub, které mohou pomoci podporovat zdraví půdy a chránit rostliny před chorobami a škůdci.

Mohlo by vás zajímat:  Množství jetele v trávníku úprava pH půdy a vertikutace

Další výhodou použití kvasnic jako hnojiva je, že jde o přírodní a organickou alternativu k syntetickým hnojivům. Syntetická hnojiva obsahují škodlivé chemikálie, které mohou být škodlivé pro zdraví půdy a životní prostředí. Použitím kvasinek jako hnojiva tak můžete přispět k udržení zdravého a udržitelného zahradního ekosystému.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak používat kvasnice jako hnojivo

Existuje několik způsobů, jak použít kvasnice jako hnojivo na zahradě. Zde je několik tipů, jak začít:

  • Postřik: Jedním z nejjednodušších způsobů použití kvasnic jako hnojiva je příprava postřiku. Chcete-li si postřik připravit, smíchejte jeden šálek cukru a jednu kostku droždí v 10 litrech teplé vody. Nechte směs nejlépe několik dní uležet a poté s ní zalijte zahradu nebo ji nalijte do květináče. Kvasinky podporují zdravé půdní mikroby a poskytují živiny pro vaše rostliny.
  • Doplnění půdy: Kvasnice můžete také přidat přímo do půdy jako její doplněk. A to tak, že smícháte tři kostky droždí s pěti litry vody a nalijete směs do půdy. To pomůže zlepšit úrodnost půdy a podpořit zdravý růst rostlin.
  • Namáčení semen: Dalším způsobem, jak použít kvasnice jako hnojivo, je namočit semena před výsadbou do směsi vody a kvasnic. To pomůže chránit semena před chorobami a škůdci a podpoří zdravý růst sazenic.
  • Mulčování: Nakonec můžete použít kvasnice také jako mulč pro své rostliny. Smíchejte pět kostek droždí s pěti litry vody a nalijte směs na rostliny. Poté půdu zakryjte vrstvou slámy nebo listí. Kvasinky pomohou rozložit organickou hmotu a poskytnout živiny pro rostliny.
Zdroj: https://www.corvallisadvocate.com/2021/using-yeast-in-the-garden/
Přidat na Seznam.cz