Houseplant With Long Leaves Pot Against Wooden Wall Lights

Několik opatření předejde schnutí pokojových rostlin během dovolené

Balíte na dovolenou a přemýšlíte, jak své rostliny udržet při životě? Nejlepším způsobem je najít hodného souseda, který by je zalil. Pokud takový není, připravili jsme pro vás několik osvědčených nápadů, jak zajistit květinám dostatek závlahy i na delší dobu.

Když chůvu na květiny nemáte

Květiny bez vody dlouho nevydrží. Pokud v okolí není nikdo, kdo by se vám o ně postaral, dopřejte jim vydatnou zálivku. Postavte květinu jednoduše do sprchového koutu. Odstraňte z ní všechny uschlé listy. Zdravé listy pořádně osprchujte. Pak vydatně zalijte i zeminu v květináči tak, aby voda vytékala odtokovými otvory vespod květináče. Poté do misky pod květináčem umístěte oblázky, které zalijte celé vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Unavené nohy si zaslouží tu nejlepší péči. Úlevu a zklidnění přinese koupel v zeleném čaji

Jestliže zrovna nemáte po ruce žádné kamení, dobře poslouží i noviny. Ty nasají vodu a postupně ji květině uvolní. Květiny by neměly stát přímo v nádobě s vodou. Velká vlhkost může způsobit zahnívání kořenů. Položení květináče na zalité oblázky nebo mokré noviny zajistí to, že si květiny pomocí kořínků vezmou jen tolik vody, kolik potřebují, a nehrozí riziko zahnívání kořenů.

Zdroj obrázku: Freepik

Sukulenty nepřemokřujte

Máte-li doma sukulenty, máte vyhráno. Mezi sukulenty řadíme například havortii nebo echevérii. Tyto květiny vynikají tím, že nepotřebují příliš mnoho zálivky. Proto je také milujeme. Bez vody vydrží i tři týdny, takže jim před odjezdem dejte napít jako obvykle a žádné starosti si s nimi nedělejte.

Mohlo by vás zajímat:  Mšice na rostlinách zahubí postřik z droždí

Postavte květiny na stinné místo

Rostliny potřebují k životu dostatek světla. Ale v létě je přímé sluníčko vysušuje. Pokud se chystáte vydat na několikadenní dovolenou, postavte květiny mimo sluneční paprsky. Několik dní bez sluníčka jim neublíží. Omezený sluneční svit způsobí, že se jim zpomalí růst a sníží se i množství potřebné vody k přežití.

Květiny náročné na vodu se bez zálivky neobejdou. Připravte jim dávkovač vody pomocí láhve od vína naplněné vodou. Tu pak obraťte a zapíchněte do květináče. Voda se bude postupně uvolňovat a květina bude mít pravidelný přísun vody. Pozor, abyste zápichem neponičili kořenový systém rostliny.

Zdroj: https://dennis7dees.com/summer-houseplant-care-and-vacation-tips/
Přidat na Seznam.cz