Přírodní domácí hnojiva podpoří rostliny v růstu i kvetení, aniž by je zatížila chemií
V zimě je třeba rostlinám poskytnout klid – nehnojit je a moc je nezalévat. Na druhou stranu jakmile začne jaro, je třeba se o rostliny opět řádně starat, aby rostly či krásně kvetly. Tak jako lidé potřebují i rostliny doplnit vitamíny a minerální látky. Proto většinou na jaře sáhneme po hnojivu. Jenže ta v obchodech většinou nejsou složená z přírodních ingrediencí, proto bude vhodné si je doma vyrobit.
Rostliny v květináčích
Rozhodně nestačí od jara začít rostliny pouze více zalévat. A ještě k tomu kohoutkovou vodou. Zkoušeli jste někdy minerální vodu? Vyzkoušejte. Taková voda rostlinám poskytne minerály a dokáže vyživit celou rostlinu. Před použitím byste měli nechat minerální vodu vyprchat, aby neobsahovala bublinky. Také je vhodné využít vodu po vaření brambor či jiné zeleniny. Voda by ale neměla být osolená, nebo alespoň ne moc. Také je dobrá starší akvarijní voda.
Zelené listy s jistotou
Každá rostlina má své krásné zelené listy, ale čím je rostlina starší, tím víc ztrácí na zelenosti. Chcete-li tuto barvu vrátit, není to nemožné. Zkuste rostliny zalít nadrceným pangaminem smíchaným s vodou nebo zvětralým pivem. Před použitím pivo zřeďte v poměru 1 : 1 s vodou.
Přesazení hraje také důležitou roli
Jarní období je k přesazování rostlin nejideálnější. Při přesazování je nejlepší přidat do substrátu směs hnojiva. Urychlíte tak růst a kvetení. K tomuto kroku můžete použít vaječné skořápky, které rozdrtíte na prášek a smícháte s novým substrátem. Také můžete vyzkoušet dřevěný popel.
Změna pH
Je normální, že se během pravidelného zalévání pH v půdě mění. Je to z toho důvodu, že voda z kohoutku je tvrdá a má vysokou hodnotu pH. Rostliny, jako jsou azalky, mohou ztratit na své kráse. Proto není od věci čas od času smíchat horní část substrátu v květináči s kávovou sedlinou. Stačí sedlinu nasypat do květináče a pomocí malé špachtličky promíchat. Hlína se tak stane kyselejší. Ovšem buďte opatrní s intenzitou, abyste nepodpořili růst plísní.
Zdroj: https://www.farmersalmanac.com/8-homemade-garden-fertilizers-24258