Glass Bottles Beer With Glass Ice Dark Background

Pivo zredukuje na zahradě škůdce a dodá rostlinám živiny

Pivo je všestranný nápoj, který má mnoho využití včetně toho, že je skvělým doplňkem zahrady. Používání piva v zahradě může pomoci rostlinám prosperovat a chránit je před škůdci. V tomto článku si proto probereme, jak využít pivo na zahrádce a jaké druhy piva jsou na zahradu nejlepší.

Jak využít pivo na zahradě

Existuje několik způsobů, jak můžete pivo na zahradě využít ve prospěch rostlin. Zde jsou některé z nejlepších metod:

  • Kontrola slimáků – Slimáci jsou běžným škůdcem, který může poškodit rostliny. Chcete-li je zlikvidovat, můžete vytvořit past na slimáky tak, že zakopete mělkou misku nebo sklenici do půdy a naplníte ji pivem. Slimáci budou přitahováni k pivu a utopí se v tekutině.
  • Hnojivo – Pivo je bohaté na dusík a další živiny, které jsou prospěšné pro rostliny. Můžete ho použít jako kapalné hnojivo, když jeden díl piva zředíte třemi díly vody a nastříkáte na rostliny.
  • Hubení škůdců – Pivo lze také použít k odpuzování škůdců, jako jsou mšice a molice. Jednoduše smíchejte jeden šálek piva s jedním šálkem vody a přidejte několik kapek saponátu. Nastříkejte směs na rostliny, abyste zabránili škůdcům v ničení.
  • Kompostování – Do kompostovací hromady lze přidat pivo, které pomůže urychlit proces rozkladu. Kvasinky v pivu totiž pomáhají rychleji rozložit organickou hmotu.
Mohlo by vás zajímat:  Zbavit se ovocných mušek je jednodušší, než se zdá. Pomůžou bylinky nebo jednoduchá past
Zdroj obrázku: Freepik

Nejlepší druhy piva pro zahradnictví

Pro zahradnické potřeby vždy používejte pouze zvětralé pivo bez bublinek, které by jinak mohly rostlinám spíše uškodit než pomoci. Vyhněte se také používání piv s různými příchutěmi, které často obsahují vysoké množství cukru, který by rostlinám uškodil. Nedoporučujeme ani pivo s vysokým obsahem alkoholu, který by rostliny zbytečně vysušil.

Z tohoto tedy plyne, že nejlepším pivem pro zahradu je pivo neochucené, zvětralé a nejlépe nealkoholické. Nealkoholické pivo je skvělou volbou pro pasti na slimáky a hnojivo, protože obsahuje všechny živiny bez alkoholu.

Zdroj: https://www.joeslawncare.co.uk/common-lawn-problems/7-ways-beer-can-help-your-garden-grow/
Přidat na Seznam.cz