Připravte si domácí bio postřik, který ochrání celou zahradu proti škůdcům
Chcete o svou zahradu pečovat co nejlépe a zároveň se vám příčí používat chemický postřik? Pak svěřte svou péči o rostliny i úrodu postřiku z přírodních složek. Budete si tak jisti, že nepoužíváte nic jiného než bioprodukty. Naučte se připravovat ty nejlepší postřiky, a zvyšte tak kvalitu vašich rostlin.
Pro správnou péči o rostliny, květiny i úrodu na zahradě je nutné používat správné hnojivo i přípravky na ochranu rostlin. K tomu vám skvěle pomůže výtažek z kopřiv. Kopřivu můžete použít na přípravu suspenze, která rostliny skvěle hnojí a chrání před hmyzem a škůdci. Připravte si přibližně jeden kilogram rozřezaných kopřiv a zalijte je deseti litry vody. Zakryjte směs vody a kopřiv hadrem a nechte louhovat po dobu tří týdnů. Po kvašení směs zřeďte vodou v poměru 1 : 10 a používejte při zalévání nebo jako postřik.
Bojovník proti mšicím? Vyzkoušejte řebříček
Zhoubě v podobě roztočů, mšic, housenek i ostatních škůdců se můžete vyvarovat tinkturou z řebříčku. Připravte si pro infuzi z řebříčku asi půl kilogramu květů a rozdrťte je do pěti litrů vody. Nechte louhovat alespoň pár hodin a poté látku nastříkejte pomocí rozprašovače na rostliny. Škůdci zmizí do pár hodin.
V boji proti možným plísním na keřích, květinách i úrodě vám pomůže také klasické droždí, které v kuchyni používáme při pečení nejrůznějších pochoutek. Rozprašovací směs je vhodná pro postřik rajčat, okurek i jahod. Připravte si 100 gramů droždí a rozpusťte ho v půl litru mléka. Poté přidejte deset litrů vody a pořádně promíchejte. Hned můžete aplikovat.
Jedlá soda vás zbaví všech škůdců
Zbavit se veškerého hmyzu a škůdců můžete také pomocí směsi z jedlé sody a vody. Do dvou litrů horké vody přidejte lžičku jedlé sody. Můžete přidat i trochu olivového nebo slunečnicového oleje, díky tomu se rozprášená směs lépe nalepí na listy rostlin.
Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/a-dozen-10-minute-diys-for-a-pest-free-home-49212