Trava

Přípravky na zkvalitnění půdy

Využití půdních kondicionérů

Základem zdravého a vitálního trávníku je především silný a mohutný kořenový systém, který získáme vytvořením co nejlepších podmínek pro jeho růst. Jednou z možností je i používání vhodných půdních kondicionérů. Půdní kondicionéry jsou stále častěji používaným prostředkem pro zlepšení nepříznivých půdních podmínek, a tím i zdravotního stavu trávníkových porostů.

Zlepšení trávníku např. s H2Pro, mykorhiza, ZEOPRO, Biodenit, rašelina, AXIS.

Mykorhiza

Je to symbióza (vzájemné výhodná spolupráce) mezi určitými druhy hub a kořeny rostlin. Mykorhiza houby se nacházejí volně v půdě, avšak jejich množství se vlivem používání chemických přípravků snižuje.

Mohlo by vás zajímat:  Dejte druhý život starým krabicím. Na zahradě pomůžou s plevelem, závlahou i hnojením

Mykorhiza přípravky obsahují spóry, které se při styku s kořenem rozrůstají, vytvářejí kořen a kolonizují kořen. Uvnitř kořene se vytvoří mechanismy pro transport živin a látek. Podhoubí hub se rozrůstá do větších hloubek než kořeny rostlin. Tímto způsobem jsou pro rostliny dostupné živiny a voda i z větších hloubek. Rostlina s dobře založeným kořenovým systémem je odolnější vůči vlivu stresových faktorů, napadení chorobami atd. Rostlina poskytuje mykoríznym houbám sacharidy, které jsou potřebné pro jejich výživu. Mykorhiza houby mohou být – ektomykorízne – rozrůstají se po povrchu kořene (dřeviny) – endomykorízne – pronikají-vrůstá – do kořenů rostlin (bylinné rostliny, trávy).

Mohlo by vás zajímat:  4 tipy, jak připravit zahradu na zimu

Substráty a hnojiva na zahradu

VIDEO: Mykorhiza a vše o ní

Přidat na Seznam.cz