Fresh Thyme Decorative Pouch Old Wooden Table

Při vysoké hladině cholesterolu přijdou na pomoc i bylinky

Vysoká hladina cholesterolu může být způsobena nejen nevhodnými potravinami, které konzumujeme, ale také kouřením nebo častým pitím alkoholu. Nejen u dospělých, ale také u dětí se mohou na stěnách tepen vytvořit pláty, které vedou ke zvýšené hladině cholesterolu. Jak se proti tomu bránit domácími metodami? Můžete vyzkoušet bylinky, které jsou přírodní a uleví. Po čase zjistíte, že je hladina cholesterolu zase v normě.

V žilách se tvoří usazeniny

Nejen vlivem nezdravého životního stylu se může snadno stát, že se na stěnách tepen nebo cév budou usazovat aterosklerotické pláty. Ty se mohou odtrhnout a způsobit srdeční infarkt nebo mrtvici. Kvůli těmto usazeninám se vám bude nejen hůře dýchat, ale bude se postupně zvyšovat hladina cholesterolu. Jeho výši poznáte podle krevních testů u lékaře. Jaké bylinky mohou pomoci udržet hladinu cholesterolu v normálu?

Mohlo by vás zajímat:  Vavřín není pouhé koření. Jeho účinky jsou naprosto jedinečné, a přece je málokdo zná

Vyzkoušet můžete například ostropestřec mariánský. Ten pomáhá játrům, která mají za úkol převádět cholesterol do buněk našeho těla. Právě přebytek cholesterolu se pak usazuje v tepnách. Ostropestřec má detoxikační a protizánětlivé vlastnosti, působí podpůrně hlavně pro játra, ale také pro celý organismus. Můžete ho užívat ve formě tablet nebo čaje, ale také se hodí do pokrmů ve formě semínek.

Closeup Spear Thistle Flower
Zdroj obrázku: Freepik

Doma si můžete vypěstovat tymián

Do jídelníčku je pak vhodné zařadit také tymián, který je bohatý na vitamin C nebo omega-3 mastné kyseliny. Najdete ho nejen v doplňcích stravy, ale také si ho můžete vypěstovat doma za oknem a používat v kuchyni. Snižuje hladinu cholesterolu a také krevní tlak. Srdce bude pracovat správně, zlepší se průtok v tepnách mozků a cholesterol se nebude usazovat na stěnách.

Mohlo by vás zajímat:  Jak na pěstování levandule?

Bohužel tymián není vhodný pro každého. Užívat by ho neměly těhotné ženy, protože může způsobit kontrakce dělohy. Proto se raději poraďte s lékařem, než začnete tymián užívat ve větším množství.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/high-cholesterol/natural-cholesterol-reducers
Přidat na Seznam.cz