Floral Garden Outdoor Purple Faded Butterfly

Při výběru orchideje hrají roli listy a kořeny, pozornost je také třeba věnovat škůdcům

Při nákupu této nádherné květiny byste se měli držet určitých pravidel. První základní je vzhled listů orchidejí. Pokud jsou zbarvené nebo vysušené, je lepší tuto rostlinu hned vrátit na poličku. Toto je však jen začátek. Při nákupu se podívejte na další detaily.

Koupě perfektní orchideje

Před několika lety byly orchideje považovány za květiny pro bohaté. Jejich sehnání na pultech obchodů bylo mimořádně obtížné a koupě nové květiny často finančně náročná. Dnes je orchidej jednou z nejpopulárnějších rostlin, které najdeme nejen v každém květinářství, ale také v zahradních centrech, a dokonce i v běžných supermarketech.

Mohlo by vás zajímat:  Balkon nebo terasa se snadno promění v zahrádku plnou květů nebo malý les

Než se stanete šťastnými majiteli nové orchideje, stojí za to se blíže podívat na její vzhled. Nenechte se zmást přijatelnou cenou a počátečním potěšením. Snažte se hledat a koupit perfektní orchidej. Při koupi orchideje v zahradním centru nebo obchodě se podívejte blíže na listy. Toto je skutečný základ pro nákup této rostliny. Listy by neměly mít zbarvení ani suché špičky. Žluté nebo hnědé skvrny na listech svědčí o infekci, mohou být znakem škůdců nebo roztočů.

Mohlo by vás zajímat:  Kroucení listů monstery ukazuje na nedostatek vlhkosti ve vzduchu i v substrátu
Zdroj obrázku: Freepik

Zkontrolujte kořeny

Orchideje se nejčastěji pěstují v průhledných květináčích. V takovém je také kupujeme. To nám umožní snadno posoudit stav kořenů rostliny. Kořeny musí být celé, zelené nebo mírně zelené. Nemohou být vysušené. Kořeny orchidejí by měly být pevné, mírně lesklé, potažené bílým povlakem. Pokud jsou kořeny hnědé po celé délce nebo koncích, jedná se o první znamení přemokření rostliny. Končí to nejčastěji hnilobou. Potom se radši vzdejte nákupu.

Posledním bodem, kterému bychom měli věnovat pozornost, je přítomnost parazitů, z toho nejběžnější jsou roztoči, třásněnky a mšice. Pokud si všimnete jejich přítomnosti, rostlinu nekupujte. Najdete-li alespoň jednu infikovanou orchidej na polici v obchodě, podívejte se blíže na druhou, která stojí vedle ní. Může být také infikovaná, ačkoli škůdci nemusí být na první pohled viditelní.

Zdroj: https://www.justaddiceorchids.com/orchid-care-blog/how-to-select-a-healthy-orchid-from-the-store
Přidat na Seznam.cz