Cutting Green Grass Electric Lawn Mower Difference Processed Overgrown Parts Field

Při sekání trávníku je důležitá denní doba i délka zkrácení

Trávník je chloubou celé řady zahrádkářů, kteří si na něm zakládají. Pečlivě se o něho starají, na jaře hnojí a vertikutují a pak v sezónu ho pravidelně stříhají. Jinak to ani dělat nelze, když chtějí, aby právě jejich trávník byl ten nejkrásnější. Přitom všem ale mnoho z nich dělá chyby, kterými trávníku ubližují. Neděláte je náhodou také?

Jak pečovat o trávník

Trávník potřebuje ke svému životu dostatek minerálů. Můžete použít kupovaná hnojiva nebo popel ze dřeva, pokud ho máte dispozici. Stačí, když ho po trávníku rozptýlíte. Dřevěný popel obsahuje potřebné živiny, které trávníku prospějí. Jakmile zaprší, dostanou se do půdy, v níž trávník roste.

Mohlo by vás zajímat:  Netradiční tipy na zelený trávník po celý rok

Kromě hnojiva je nutné trávník také pravidelně zalévat. Někdy se o to postará sám déšť, jindy ho sami postříkáte hadicí. Nemusíte ho přemokřit, někdy stačí je mírně ho orosit. Existují automatické postřikovače, které se vyplatí na zahradu pořídit, protože práci udělají za vás.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak na sekání trávníku

K pravidelné údržbě trávníku patří také jeho sekání. V hlavní vegetační sezónu to znamená aspoň jedenkrát za týden. Hodně zahrádkářů ale právě zde dělá zásadní chybu, a to, že trávník sečou na hodně nízko – méně než čtyři centimetry. To je špatně, protože pak je trávník náchylný k vysychání z důvodu nadměrné ztráty vody. Výsledkem je bledá a suchá nebo vypálená tráva. Nechte trávník raději vyšší, protože pak lépe odolává slunečním paprskům i nedostatku vody.

Mohlo by vás zajímat:  Pět důležitých kroků při péči o trávník v září

Kdy je ideální doba na sekání trávníku

V horkých dnech byste se měli vyhnout sekání trávníku mezi 11. a 16. hodinou, kdy slunce nejvíce pálí. Jednak to ubližuje trávníku a jednak to není zdravé ani pro člověka. Raději se do sekání pusťte až po 16. hodině, kdy je trávník odolnější a lépe razantní zkrácení snese. Protože v létě tráva roste pomaleji, možná vám bude stačit sekat ji jednou za dva týdny. Dodržujte přitom vhodnou výšku trávníku, kdy více je někdy lépe.

Zdroj: https://www.planetnatural.com/mowing-tips/
Přidat na Seznam.cz