Landscaping Garden

Hustý a zelený trávník zajistí pravidelné hnojení

Zelená plocha jako předmět sousedského soutěžení i pýchy. Řeč je samozřejmě o trávníku, který je vizitkou majitele nemovitosti. A jak docílit vegetace, která předčí svojí bujností a sytě zeleným zabarvením i leckteré golfové hřiště? Tráva oproti běžnému povědomí potřebuje patřičnou péči a sekačka opravdu nestačí. Je třeba travní rostliny pravidelně zalévat a samozřejmě také zahnojovat. Během sezóny se musí hnojit alespoň třikrát, případně využít ještě jeden trik zkušených pěstitelů.

Nejdůležitější krok na jaře

Jaro je pro veškerou vegetaci zásadním předělem, nejinak je tomu u trávníku. Po první seči, která za běžného počasí probíhá na přelomu března a dubna nebo v průběhu dubna, potřebují travní rostliny přihnojit. Ideální je použít vícesložkové hnojivo s obsahem dusíku, fosforu, draslíku, hořčíku a vápníku. Pro stimulaci růstu se může použít dusičnan amonný, ledek se rozpouští přímo ve vodě a roztokem se pomocí konve aplikuje na travní plochu.

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní péče o trávník: důležité je sekání, čas je také pro dosetí
Zdroj obrázku: Freepik

Přídavek minerálů v létě

Ještě neproběhly všechny jarní práce a pomalu klepe na dveře léto. Také v létě je potřeba o trávník pečovat, potřebuje zejména pravidelnou zálivku. Pro pravidelnou dávku tekutin se doporučuje pořízení závlahových systémů, které ušetří čas a práci. Současně se trávník neobejde bez přihnojení pomocí minerálních hnojiv, použít lze též dusičnan vápenato-hořečnatý. Hnojí se mimo období velkého sucha. A jaké přípravky použít na podzim? Pomohou vícesložkové produkty s obsahem fosforu a draslíku, aby se zvýšila odolnost rostlin před zimou.

Mohlo by vás zajímat:  Zavlažování je klíčem ke krásnému trávníku po celý rok

Když se trávník sám hnojí

Jaké další možnosti se nabízejí? Výhodné je pořídit trávník, který se hnojí sám. Opravdu nejde o vtip, ale o inovativní směsi s obsahem semen takzvaného mikrojetele. Hybrid jetele plazivého (Trifolium repens) na sebe umí vázat dusík, čímž přihnojuje trávník průběžně. Každodenní přihnojování dusíkem, ale též fosforem a draslíkem ze vzduchu je dostatečné a travní rostliny pak nepotřebují žádné další přípravky pro svůj růst.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/gardens/how-to-fertilize-a-lawn
Přidat na Seznam.cz