Fridge Bag Green Peppers Storing Fresh Vegetables Fridge Bags Fridge Plastic Bag (1)

Uzavíratelné plastové sáčky jsou nepostradatelné v kuchyni i při péči o rostliny

Plastové sáčky zná nejspíš každý z nás. V posledních letech se oblibě těší obzvláště ty, které se dají použít opětovně a jsou uzavíratelné zipem. Kromě tradičních využití, která napadnou asi každého, mají tyto sáčky ale potenciálu daleko víc. Pomoct vám můžou jak při organizaci domácnosti, tak při vaření či péči o vaši zeleň.

Tradiční využití uzavíratelných pytlíků

Plastové uzavíratelné sáčky jsou známé tím, že jsou odolné vůči mrazu i varu, alespoň ve většině případů. Od toho se také odvíjí spousta využití, která tyto pytlíky mají. Nejčastěji jsou využívány ke zamrazování jídla. Ať už se jedná o zbytky, maso, či odřezky zeleniny, tyto sáčky se vám budou spolehlivě hodit. Tím, že jsou nepropustné a uzavíratelné, do nich navíc můžete umístit i již připravené kostky ledu nebo led drcený.

Mohlo by vás zajímat:  Kompost je pro zahradu cenným zdrojem. Ne vše do něj můžeme dát

Pokud sáčky nechcete zamrazovat, hodit se vám mohou i při organizaci vaší domácnosti. Stačí do nich umístit volně se povalující předměty a hned budete mít doma uklizeněji.

Zdroj obrázku: Freepik

Po domácku vyrobený zavlažovací systém

Jedním z ne úplně tradičních využití tohoto předmětu je po domácku vyrobený zavlažovací systém. K jeho výrobě budete potřebovat akorát jehlu s nití a již zmíněný sáček. Nitě si ustřihněte asi 20 centimetrů a na konci zauzlujte. Pomocí jehly pak niť protáhněte dnem sáčku tak, aby v pytlíku zůstal pouze uzel. Sáček poté naplňte vodou, uzavřete a vložte do květináče. Ujistěte se, že nit se dotýká zeminy. Bude totiž fungovat jako spojka mezi vodou v sáčku a rostlinou. Takto můžete klidně odjet na dovolenou a rostliny si budou vláhu odebírat samy.

Mohlo by vás zajímat:  Prořezání odlehčí koruny ovocných stromů a zajistí jim dostatek světla

Omeleta bez tuku

Sáčky můžete využít i při vaření. Do pytlíku stačí rozklepnout vejce a přidat vámi zvolené přísady. Poté sáček uzavřete a vložte do vroucí vody. Tímto způsobem vám vznikne zdravá omeleta připravená bez jakéhokoli použití byť jen kapky tuku.

Zdroj: https://www.greenkidcrafts.com/reuse-ziplock-bags/
Přidat na Seznam.cz