Kitchen 1867663 1280[1]

Prázdné skleněné nádoby můžete odnést do popelnice, nebo si v nich vytvořit specifickou zahrádku

Pěstovat různé rosliny se dá kdekoliv. Nemusíte k tomu mít rozlehlou zahradu s velkými záhony. Kdo tuto možnost nemá, ten hledá alternativy. Typicky to jsou lidí žijící v bytech, kde jsou možnosti pěstování přece jenom omezené. Většina lidí pochopitelně sáhne po klasickém květináči, stejně jako po truhlíku. To ale nejsou jediné možnosti, jak můžeme domov ozvláštnit zajímavými rostlinami. Jako vhodná nádoba poslouží i nepoužívaná sklenice, kterou bychom za normálních okolností odnesli do kontejneru.

Dva způsoby, jak si vaši „zahrádku” vytvořit 

Nádoba by měla být hluboká a dostatečně široká, aby se do ní vešla ruka, to vám usnadní práci v ní. Nádobu stačí jen umýt. Výběr rostlin zpravidla závisí na vaší představě. Ve sklenici můžete pěstovat téměř jakýkoliv druh, ale nejlepší je kombinovat ty, které mají podobné požadavky. Snažte se seskupovat rostliny vyžadující stejné podmínky a obdobný způsob pěstování. Rostliny v květináčích, které se dobře hodí k výsadbě v teráriu, jsou sukulenty, břečťan, miniaturní odrůdy orchidejí a kapradiny. Je také dobré použít ke shromažďování přebytečné vody mech. Existují dva způsoby, jak pěstovat rostliny ve skleněné nádobě. V první variantě vytvoříme „zahradu“, zalijeme ji a pevně uzavřeme. Druhá varianta je stejná jako pěstování rostlin v květináči, nádobu necháme otevřenou. 

Mohlo by vás zajímat:  Listy prozradí o stavu rostliny nejvíc. Hnědé zbarvení poukazuje na chyby pěstitele
Zdroj obrázku: Pixabay

Jak na to? 

 Nejprve položte na dno skleněné nádoby velké množství aktivního uhlí. Připravený základ pokryjeme zeminou. Umístěte mech na zeminu a poté sazenice vybraných rostlin. Na konci zbývá zahrádku vyzdobit a zalít vodou. Těsně uzavřená rostlina nevyžaduje zalévání. Pokud jsou v nádobě mezery a drážky, bude nutné podklad pravidelně navlhčit. Podobné pravidlo platí i pro otevřenou variantu. Pozorujte vaše rostliny pravidelně, když si všimnete příznaků nemoci nebo plísní, co nejdříve rostliny vyndejte.

Zdroj: https://www.hgtv.com/outdoors/gardens/garden-styles-and-types/start-a-mason-jar-herb-garden
Přidat na Seznam.cz