Při pěstování balkonovek se dopouštíme chyb, kvůli kterým jsou krásné jen chvíli
Balkonové rostliny nám dělají radost a zdobí daný prostor. Pokud jim však poskytnete špatnou péči, nevydrží vám krásné až do podzimu. Často se setkáváme s pěstiteli, kteří se opakovaně dopouští „oblíbených“ chyb. Podívejte se na to, jakému druhu péče se vyhýbáme a kvůli čemu rostliny nepřežívají až do podzimu.
Nevhodný substrát pro rostliny
Možná vám to přijde úsměvné, ale jedná se o nejčastější problém. Často tak děláme chybu při přesazování květin. Je potřeba si uvědomit, že každá rostlina má jiné podmínky pro růst a každá z nich má svůj substrát, který potřebuje, aby mohla růst. Než přesadíme květinu, je třeba jí poskytnout správnou zeminu.
Málo zálivky
Další z nejčastějších problémů je nedostatek zálivky. Rostliny postupně vysychají nebo jsou kvůli suchu napadené škůdci. Uvědomte si, že pokud se teploty venku zvýší, balkonové květiny musíte hodně zalévat. Zálivku byste jim měli dopřát dvakrát denně – brzy ráno a později večer, kdy je teplota nižší. Také bychom rádi upozornili, že květiny, které jsou zasazené do substrátu s obsahem rašeliny, rychleji vysychají. Mají více vzduchu, a tím pádem podléhají zasychání.
Přelévání
Druhou stinnou stránkou balkonových květin je nepřiměřená péče a s tou je jistě spojená bohatá zálivka. V takových případech se často stává, že kořeny rostliny začnou pomalu zahnívat. I když je horké počasí, nepřelívejte rostliny a nenechávejte v nich stát vodu. Raději je později večer opět zalijte.
Nesprávné hnojení
Krásné balkonové rostliny mohou trpět nedostatkem živin. Stejně jako u zalévání může i nedostatečné nebo přehnané hnojení rostlinu zničit. Výsledkem většinou bývá zežloutnutí nebo hnědnutí listů na okrajích, omezení růstu či oslabené výhonky. Také je možné, že se květy na rostlině dlouho neudrží. Proto doporučujeme zjistit, jaké hnojivo bude ideální pro vaše rostliny a jak často byste je měli hnojit.
Zdroj: https://www.houzz.in/magazine/6-mistakes-to-avoid-in-your-balcony-garden-stsetivw-vs~84026034