Orchid Water Tank Is Imbued With Moisture Phalaenopsis Houseplant Care Growing Flowers Home

Připravte své orchideji koupel. Díky tomuto triku bude květina v nejlepší kondici

Orchidej je půvabná rostlina, která nevyžaduje mnoho komplikovaných postupů při péči, a přesto dokáže bohatě kvést. Její zalévání může být ale problém. Nesprávné dávkování vody může způsobit, že krásné květy rychle uvadnou a kořeny budou vystaveny hnilobě a útoku plísňových onemocnění.

Všechno závisí na jejím stavu

Koneckonců voda by měla být vždy střídmě dávkována na rostlinu a nikdy nesmí přesahovat kořeny, protože pak orchidej začne rychle hnít. Stačí, když budete pozorovat barvu kořenů, a ty vám řeknou, zda rostlina potřebuje vodu, nebo ne. Pokud jsou zelené, nepotřebují vodu, jakmile se však barva změní na bílou nebo šedou, je to znamení, že vodu vyžadují.

Mohlo by vás zajímat:  Močovina dodá rostlinám důležitý dusík. Aplikovat ji je ideální v těchto dnech

Mnozí lidé zalévají orchideje jako jiné květiny a vodu nalijí rovnou do květináče. To ovšem není dobré řešení, protože příliš málo vody nedovolí, aby byla orchidej důkladně hydratována. To je důvod, proč se doporučuje orchidej jednou za čas vykoupat, protože pak můžete efektivně a účinně hydratovat všechny kořeny beze strachu, že začnou hnít.

Zdroj obrázku: Freepik

Koupání krok za krokem

Koupel orchideje je velmi jednoduchá. Stačí, když do mísy nebo velkého kbelíku nalijete vodu a počkáte, až bude mít pokojovou teplotu, a vložíte do ní orchideje. Je však třeba mít na paměti, že hladina nesmí být vyšší než kořeny rostliny a také se nesmí namáčet listy. Rostlinu nechte takto půl hodiny stát ve vodě. Potom ji vyjměte a počkejte, než veškerá přebytečná voda z rostliny odteče.

Mohlo by vás zajímat:  Září je ideální měsíc pro zasazení cibulí oblíbených jarních květin

Důležitá je i voda, kterou na koupel použijete. Kvalita vody z vodovodu nemusí být vždy vyhovující. Proto zkuste použít filtrovanou nebo dešťovou vodu. Stojí za to připomenout, že balená, nesycená voda funguje stejně dobře. Chcete-li použít obyčejnou vodu z kohoutku, je lepší použít takovou, která je delší dobu odstátá, aby z ní mohl uniknout přebytečný chlór.

Zdroj: http://www.aboutorchids.com/care/details/water.html
Přidat na Seznam.cz