Sansevieria Dwarf Varieties Minimalist White Ceramic Pots Dracaena Trifasciata Golden Hahnii

Pokojové rostliny vhodné pro pěstování v chladných měsících

Všichni víme, že ani pokojovým rostlinám se většinou během podzimních a zimních měsíců nedaří dobře. Je to hlavně tím, že máme doma pořádné teplo od radiátorů a velmi suchý vzduch. Naštěstí existují druhy rostlin, kterým to vůbec nevadí a budou krásně růst také během chladných měsíců. Některé z nich mají dokonce rády vysoké teploty během celého roku a vadí jim, když se kolem nich mění teplota.

Tyto rostliny můžete mít klidně doma přes zimu

Sanseviera je velmi oblíbená rostlina, protože vydrží prakticky všechno. Je velmi odolná a nebudou jí vadit ani vysoké teploty ve vašem domově. Navíc vypadá nádherně a stane se vaší oblíbenou dekorací v interiéru. Bez vody ji můžete nechat i měsíc, protože jí nevadí horko ani sucho. Navíc ji můžete klidně nechat i blízko topení.

Mohlo by vás zajímat:  Šálek čaje probudí vysílené rostliny k životu. Znovu se zazelenají do krásy

Tyto rostliny si udržují vodu v listech, ze kterých ji postupně čerpají. Jakmile je budete zalévat často, zabijete je. Začnou hnít od kořenů a nakonec celá rostlina uhnije. Jestli chcete domů ještě nějakou odolnou rostlinu, podívejte se na aspidistru. Roste velmi pomalu a má ráda stín, ale sucho jí vůbec nevadí. Ideální místo pro ni jistě najdete v ložnici nebo v koupelně.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké rostliny dobře snáší sucho?

Bilbergie není příliš známá a původem pochází z tropických pralesů. Díky tomu jí nevadí vysoké teploty a na pěstování je velmi nenáročná. Musíte jen počítat s tím, že potřebuje pro růst větší květináč, protože má poměrně velké kořeny. Pravidelné zalévání je základ, ale nesmíte to přehánět. Tato rostlina totiž nesmí být přelitá, jinak nevydrží ani ve vašem domově.

Mohlo by vás zajímat:  Opadávání listů pokojových rostlin na jaře značí problém. Zásadní je včas ho rozpoznat

Africké fialky jsou velmi oblíbené po mnoho let. Přináší nádherné květy, ale také jsou velmi nenáročné na pěstování. Tyto fialky milují slunce, ale nesmíte je umístit přímo pod sluneční paprsky. Listy i květy musí zůstat neustále suché, protože jinak začnou hnít. Na druhou stranu právě listy zadržují veškerou vlhkost rostliny, takže ji nemusíte ani tolik zalévat.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/advice/best-winter-house-plants
Přidat na Seznam.cz