Houseplant Violet Pot Side View White Background

Pokojové rostliny vhodné do stínu: křídlový květ, africká fialka a konvalinka

Rostliny, které nepotřebují mnoho světla, nejsou příliš běžné. Naštěstí existují druhy, kterým nevadí pobyt ve stínu a bude se jim dařit i v takovém prostředí. Takže pokud si chcete do tmavých míst bytu vybrat rostlinu, určitě si vyberte jednu z níže zmiňovaných.

Odolné a nenáročné

Spousta lidí si myslí, že každá rostlina potřebuje světlo, a proto se bojí dát květiny do tmavých místností, jako je například koupelna. Existují však druhy, které takové polohy mají rády a dokážou kvést i v tmavých místnostech. Proto pokud chcete oživit tmavý kout ve své domácnosti, poradíme vám, které rostliny k tomu nejlépe poslouží.

Mohlo by vás zajímat:  Během zimy potřebují pokojové rostliny zajistit světlo a správnou teplotu

Mezi nejoblíbenější patří jistě křídlový květ. Ten roste po celý rok a stinné místo je pro něj přímo ideální. Tato rostlina pochází z tropických lesů, kde ji každý den doprovází vysoké teploty. V létě tato květina kvete nejvíce, proto právě v tomto období je třeba rostlinu hnojit a otírat její krásné listy vlhkým hadříkem. V zimě byste jí měli dopřát teplotu kolem 16–18 stupňů.

Zdroj obrázku: Freepik

Další květiny

Africká fialka má ráda severní nebo východní polohy. Přirozeně roste na horských svazích, kde je jen jemně pokrytá slunečním světlem. Její barevné květy se objevují po celý rok, přestože kvete hlavně v létě. Nejlépe se jí daří mezi 12–15 stupni. Má ráda rašelinovou půdu v mírně úzkém květináči. Zalévat byste ji měli alespoň dvakrát týdně, dávejte ale pozor, abyste ji nepřelili. V létě se ji pokuste pohnojit každé 3–4 týdny.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny jsou nejen krásnou dekorací. Některé přinesou lepší spánek a utuží zdraví

Konvalinka je květina, která během roku kvete jen velmi krátce. Tato rostlina je však přímo jako stvořená pro pěstování ve stínu. Její malé zvonky budou působit velmi pěkným a jemným dojmem. Tato květina má ráda vlhká a teplá místa a půdu bohatou na humus. Není to ale náročná rostlina. Potřebuje hodně vody hlavně na začátku kvetení. Následně zalévání potřebuje jen v době, kdy už je substrát suchý.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/house-plants-for-shady-spots/
Přidat na Seznam.cz