Pokojove Rostliny3

Pokojové rostliny jsou nejlepší ozdobou interiéru. Každý druh ovšem potřebuje jinou péči

Rostliny jsou překrásnou dekorací na zahradě, ale i v interiéru. V místnosti dokáží vyčistit vzduch a obohatit ji o kyslík. Aby mohly bez problémů poskytnout své estetické, ale i zdravotní benefity, je třeba se o ně řádně starat. Ne každá rostlina ale potřebuje stejnou péči. Jinak se budete starat o orchidej a jinak o fíkus nebo třeba aloe vera. Víte přesně, jak o své rostlinky pečovat?

Jak se starat o orchidej

Začněme orchidejemi, protože ty jsou v posledních letech velmi populární. Jedná se o výjimečnou rostlinu, se kterou by se také tak mělo zacházet. Zde je potřeba dodržovat pár pravidel, a orchidej poroste a krásně pokvete. Orchideje mají rády světlé místo, ale ne přímé světlo, teplotu kolem 25 °C a přes noc méně, zalévání provádějte neobyčejnou technikou máčení jednou za týden či devět dní a zvyšte vlhkost vzduchu kolem rostliny. Ve vegetačním období ji jednou za tři týdny hnojte. Přes zimu je třeba květinu umístit tam, kde je nižší teplota.

Mohlo by vás zajímat:  Bříza na tři dny propůjčí svou sílu. Bolest zmizí a tělu se konečně uleví
Zdroj obrázku: Freepik

Kaktusy

I kaktusy patří mezi oblíbené stálice. Spadají do rodiny sukulentů a jsou nenáročné na pěstování. Mají rády stín, ale snesou i horko a deště. Platí zde pravidlo: kaktus bude raději žíznivět než hodně pít. Takže pokud bude mít suchý substrát, je to efektivnější. Zalévat kaktusy stačí jednou za dva měsíce, ovšem potřebují hnojení, a to zejména na jaře a na podzim.

Plazivé rostliny

Tyto rostliny mají rády vodu, ale ne příliš mokrý substrát. Pokud je vlhký, vyhovuje jim to. Jestliže jsou listy suché či jinak špatné, můžete je odstřihnout či odříznout. Daří se jim na stinných, ale i světlých místech. Jsou ideální pro ložnici, protože dokonale čistí vzduch.

Mohlo by vás zajímat:  Rozmarýn se postará o krásu celého těla. Pokožka, vlasy i řasy budou zářit zdravím
Zdroj obrázku: Freepik

Palmy

Palmy milují vlhký vzduch a nevyžadují časté zalévání. Stačí, když je během vegetace zalijete jednou do týdne. Pokud jsou palmy venku, zalijte je dvakrát do týdne. A rozhodně zálivku nalijte do misky, nikoliv ke kmenu. Pokud jsou listy palem zaprášené, je dobré je pomocí jemného hadříku a vody utřít.

Kapradiny

Kapradiny milují mírný stín, takže je nevystavujte přímému světlu. Vyžadují častou zálivku a jejich substrát nesmí být nikdy suchý. Čas od času je také vhodné kapradiny osvěžit pomocí rozprašovače a vody. Nedávejte je do průvanu a do chladu.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/houseplants/care/houseplant-care-guide/
Přidat na Seznam.cz