Arrangement With Colourful Hyacinths

Podzim přeje sázení zeleniny a výsadbě cibulovin

„Léto je u konce, zahrada spí.“ Tak tuhle větu může vyslovit opravdu jen ten, kdo nikdy zahradu neměl, protože ona rozhodně na podzim nespí. Ba naopak, na pěstitele čeká obrovské množství práce. Ne nadarmo se říká, že podzim je ještě důležitější než jaro. Zahrada se musí uklidit, rostliny zahnojit a prostříhat, případně zazimovat. K tomu se musí vysévat různé druhy zeleniny nebo vysadit cibuloviny. Právě ty dělají venkovní prostory krásné na jaře, kdy hrají všemi barvami. Které druhy musí do země ještě na podzim, aby potěšily v dubnu a v květnu?

Mohlo by vás zajímat:  Pěstování zeleniny má přísná pravidla. Okurky vedle sebe jen tak něco nesnesou

Cibuloviny nesmí chybět

Co by byla zahrada bez rozkvetlé vegetace? Když jaro těší svými barvami, je potěšením trávit čas venku. Mezi nejoblíbenější jarní rostliny patří tulipány. Jsou symbolem jara, ale pro jejich krásu je potřeba vyrazit na zahradu ještě na podzim, kdy je ideální čas pro sadbu jejich cibulek. Důvodem, proč se musí vysazovat na podzim, je potřeba regenerace v průběhu zimy. Na jaře pak vyraší závratnou rychlostí.

tulips-690320_1280
Zdroj obrázku: Pixabay

Tulipány jako symbol jara

Když kvetou tulipány na záhonech, je jasné, že už je jaro v plném proudu. Tulipány se hodí čerstvě řezané do vázy, ale mohou se ponechat pro radost z květů taktéž na záhonech. Existují v pestrých barvách a výběr je z mnoha kultivarů. Hitem jsou například papouškovité nebo plnokvěté odrůdy, které překvapí svou okázalostí. V současné době se může vybrat ze všech barevných kombinací včetně žíhaných nebo pestrobarevných tulipánů, zakoupit se může taktéž směs cibulí.

Mohlo by vás zajímat:  Proti komárům se lze bránit levandulí, muškáty nebo obyčejnou sítí

Ostrovy hyacintů a krokusů

Dalšími populárními cibulovinami jsou hyacinty a krokusy. Hyacinty vyniknou jako solitéry v květnících i ve skupinách či na ostrůvcích, které je možné z nich na zahradě vytvořit. Zvonkovité květy jsou modré, červené, růžové, lososové či žluté a bílé, k tomu omamně voní. Neméně okázalými rostlinami jsou krokusy, které se objevují už na začátku března. Jejich fialové, bílé a žluté květy nejde přehlédnout, opětovně zaujmou ve skupinkách nebo jako barevný koberec v trávníku.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/plants/what-to-plant-october/
Přidat na Seznam.cz