5611

Podle pověry přinesou některé rostliny člověku smůlu nebo neštěstí

Existuje mnoho pověr o tom, které rostliny přinesou do domu štěstí, a které naopak smůlu. Jedna z pověr například říká, že rostliny s trny, jako třeba kaktusy, přinesou svému majiteli neštěstí. Toto však neplatí u růží. Za smolné se považují i rostliny, kterým se v bytě nedaří, uvadají a umírají. Kterým dalším květinám by se měli pověrčiví lidé vyhýbat?

Vřesy

Vřes je nádherná podzimní a zimní květina. Podle starých pověr ale přináší smůlu, ty zřejmě vznikly na základě více historických okolností. V knihách z přelomu osmnáctého a devatenáctého století jsou rozsáhlá anglická vřesoviště popisována jako temné a tajuplné krajiny. Do prostředí vřesovišť zahalených mlhou autoři zasazovali romantické, ale i hororové příběhy. Příkladem je jedno z nejikoničtějších děl světové literatury – Pes Baskervillský. V příbězích předávaných z generace na generaci se také traduje, že si čarodějnice vyráběly svá košťata právě ze suchého vřesu. Tajemnost vřesu souvisí i s tím, že kvete v listopadu, měsíci, kdy se po celém světě oslavují mrtví.

Mohlo by vás zajímat:  Petržel produkuje semena, která obsahují jed. Vyhnout by se jí měly těhotné ženy

Plazivý břečťan

I když je břečťan považován spíše za rostlinu hodící se ven, mnoho lidí ho pěstuje i doma. Břečťan roste rychle a nevyžaduje téměř žádnou péči. Legendy a pověry řadí břečťan do řekněme „zlých“ rostlin. Tuto pověst si zasloužil zřejmě kvůli své jedovatosti. Je velmi toxický pro naše trávící ústrojí, při kontaktu s kůží může zapříčinit nepříjemnou vyrážku. Traduje se o něm, že přináší smůlu v lásce a problémy ve vztazích.

2147920684
Zdroj obrázku: Freepik

Ibišek

Ibišek, nazýván také čínská růže, je taktéž považován za rostlinu, která našemu domovu štěstí nepřinese. A to i navzdory svým nádherným veselým květům. Péče o ibišek není náročná. Snáší výkyvy teplot, nepravidelnou zálivku i nedostatek světla. Ve svém majiteli může vyvolávat lenivost a nedostatek elánu. Dříve byly ibiškové keře hojně vysazovány do parků, lidé ale květy trhali a v parcích zůstávaly holé smutné keře.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat bylinky?

Fialky

Krásně kvetoucí fialky umí zářit rozličnými barvami. Říká se o nich, že přinesou neštěstí v lásce, pokud se pěstují samy. Fialka potřebuje najít svou druhou polovinu, pěstujte tedy rostlinky raději po párech.

Bavlna

Květy bavlníku získaly v posledních letech velkou oblibu mezi květináři a bytovými dekoratéry. Bílé kuličky bavlny vypadají nádherně, údajně s sebou ale nesou špatnou energii. Podle indických pověstí přináší bavlna do domu neštěstí a chudobu.

Zdroj: https://www.agrifarming.in/bad-luck-plants-at-home-list-of-unlucky-plants-at-your-house
Přidat na Seznam.cz