Traditional European Balcony With Flowers Flowerpots

Na žádném balkoně nesmí chybět květiny. Tradiční muškáty nejsou jediná varianta

Terasa nebo balkon se mohou stát venkovní oázou klidu, proto stojí za to se starat o jejich útulnost a atraktivitu. Především důležitý je výběr nábytku a rostlin. Květiny jsou základní ozdobou každé terasy nebo balkonu, je ale nutné vybrat správný druh, aby se jim venku dařilo. Podívejte se, jaké rostliny jsou nejvhodnější.

Východní terasa nabízí ideální podmínky

Nejjednodušší na uspořádání je východní terasa, protože ji můžete osadit téměř všemi druhy rostlin. Život na východní terase se řídí rytmem přírody. Květiny se probouzejí osvětlené vycházejícím sluncem, ze kterého čerpají energii, a v pozdním odpoledni mohou odpočívat ve stínu. Na takové terase se bude nejlépe dařit muškátům, verbenám a netýkavkám, ale i růžím a zimolezu.

Mohlo by vás zajímat:  Při přesazování orchidejí je třeba dodržet některé zásady, aby i nadále dobře rostly

Květiny pro pěstování na jižní terase nebo balkonu je třeba vybírat velmi pečlivě. Jižní strana je nejproblematičtější, protože sem po celý den svítí slunce. Obzvláště problematické jsou pak zasklené terasy a lodžie. Květiny zde budou rychle usychat a spálí se od slunce. Dařit se zde může petúniím nebo měsíčkům, které pocházejí z teplých a suchých oblastí. Vhodnou rostlinou je rovněž čistec velkokvětý, který má rád slunce a velmi dobře snáší horko.

Zdroj obrázku: Freepik

Západní terasa bývá chladná

Terasa nebo balkon orientované na západ bývají zpravidla méně osvětlené, proto byste zde měli pěstovat rostliny, které kvetou až po setmění. Macešky a petúnie mohou být tou pravou volbou. Vhodnými květinami na západní balkon, který je po ránu extrémně chladný a teplota stoupne až odpoledne, můžou být ostruhatky.

Mohlo by vás zajímat:  Některé zahradní druhy květin mohou ozdobit také balkon v nespočtu kombinací

Severní terasu nebo balkon by měly zdobit především stínomilné rostliny, jiné by mohly mít problém s růstem a vývojem. Zkuste například fuchsii nebo molici. Dařit se zde ale bude také brčálu a begoniím. Pokud chcete ozdobit zábradlí nebo stěny terasy popínavou rostlinou, zkuste tmavší druh břečťanu, který nepotřebuje tolik světla.

Zdroj: https://gardenerknowhow.com/10-of-the-most-beautiful-flowers-for-balcony-garden
Přidat na Seznam.cz