Box Matches

Krabičku zápalek se vyplatí mít stále po ruce. Rostliny ochrání před škůdci i nemocemi

Interiérová zeleň je nedílnou součástí každé domácnosti, je potěchou pro oči a zpříjemňuje pobyt v místnosti, často funguje jako efektivní čistička vzduchu. Jsou ale chvíle, kdy se pokojovkám nedaří a jsou napadeny různými druhy škůdců. Jaké preventivní kroky podniknout, aby se invazím nebezpečného hmyzu zabránilo? Kupodivu existuje snadná metoda, jak posílit hrnkové rostliny, stačí použít obyčejné zápalky, které má každý doma.

Bujná a krásná zeleň v domácnosti

Fungují jako dekorace a jsou živým organismem, který přispívá k pohodovému životu. Pokojové rostliny se pěstují pro potěchu očí i pro zlepšení kvality vzduchu, fungují totiž jako čističky ovzduší od toxinů, chemikálií a dalších nežádoucích látek, které způsobují pálení oči, bolesti hlavy nebo podráždění sliznic. Pomáhají navíc zvýšit vlhkost, což je neocenitelné v zimním období, kdy jsou puštěné radiátory naplno. Interiérová zeleň zajišťuje přísun kyslíku. Co dělat, aby rostliny v interiérech netrpěly a bujně rostly?

Mohlo by vás zajímat:  Chemické přípravky nejsou potřeba. Komáry odpudí bylinný repelent, jehož výrobu zvládne každý
Zdroj obrázku: Freepik

Přísun živin pro posílení odolnosti

Pravidelná zálivka je bezesporu nutností, ale často je potřeba udělat více, protože rostliny mohou chřadnout. Jejich usychání a vadnutí může skončit fatálně, protože jsou vystaveny útokům škůdců nebo plísňovým onemocněním. Jak rostlinám doplnit potřebné živiny a posílit je, aby nástrahám odolaly? Pomohou obyčejné zápalky, které jsou tvořené tenkým dřívkem a hlavičkou se zápalnou částí, právě ta obsahuje blahodárné látky, které zeleni prospějí.

Sirky pro výživu zeleně

Do květníků pokojovek se zapíchne několik zápalek hlavičkami směrem do zeminy, rozestup mezi sirkami by měl být asi pět centimetrů, a rostlina se zalije. Asi po 48 hodinách se síra vstřebá, je nutné posilující kúru zopakovat a opět posečkat, až se látky ze zápalné části vstřebají do substrátu. Tato posilující metoda funguje dvojím způsobem, za prvé síra odpuzuje škůdce, za druhé síra patří mezi minerály, které jsou nezbytné pro správný rozvoj rostlin. Sirné sloučeniny posilují odolnost, podporují fotosyntézu, přijímání a přeměnu dusíku.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/why-you-should-place-match-sticks-in-your-plants/
Přidat na Seznam.cz