Leaf 4841297 1920

Květiny patří i na pracovní stůl, skvěle podpoří koncentraci a zklidní mysl

Krásná květina na stole dělá domov domovem. Rostliny, které nevyžadují příliš péče, lahodí oku, nebo dokonce i příjemně voní, pomáhají zlepšit koncentraci při práci. Nehledě na to, že taková květina nás každodenně spojuje s přírodou, což má na člověka výrazně pozitivní vliv.

Rostliny nás uklidňují, podporují koncentraci a regenerují

Květiny patří především na stůl, u kterého trávíme denně spoustu času. Ať už pracujeme, nebo studujeme, je potřeba se soustředit. Výhody trávení času společně s rostlinami jsou potvrzené i studiemi a výzkumy. 

Rostliny, a celkově zeleň, navozují pocit klidu a bezpečí, zlepšují celkovou atmosféru v místnosti. Jestli trpíte podrážděním očí nebo častými bolestmi hlavy, pořiďte si několik květin, které zvednou vlhkost v místnosti, bude se vám lépe dýchat. Počítače a smartphony navíc vyzařují elektromagnetické záření, které negativně působí na klidnou mysl.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny pročistí domácí vzduch a napomohou dobré náladě
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Rostliny v květináčích nejen filtrují vzduch, ale také ho čistí od toxinů, jako jsou benzen a formaldehyd, které se uvolňují ze stavebních materiálů. Květiny se hodí do místností, ve kterých často běží klimatizace, protože přispívají ke zvýšení vlhkosti vzduchu. Jestli po dlouhé práci na počítači trpíte bolavýma očima, poblíž si postavte několik rostlin a občas se na ně podívejte, přinese vám to úlevu. 

Jaké rostliny se vám budou na stůl hodit? 

Jednou z květin je oxalis, tato rostlinka má ráda jasné světlo, ale daří se jí i ve stínu. Roste do malé velikosti a je snadné ji pěstovat. Na substrát nemá velké požadavky a hodí se pro začátečníky.

Mohlo by vás zajímat:  Pokud už vás běžné rostliny nudí, zkuste interiér ozvláštnit opravdu originálními kousky

Oblíbená je také aloe vera. Tato rostlina roste velmi rychle a nemusíte jí věnovat velkou péči. Je to sukulent, který si ukládá vodu do zahuštěných listů. Potřebuje hodně světla, vysokou teplotu vzduchu, mírné zalévání a speciální substrát pro sukulenty.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zamiokulkas je rostlina, která je ideální pro pěstování v domácnostech a kancelářích. Na její zalévání můžete klidně zapomenout na 2–3 měsíce, i když se to samozřejmě nedoporučuje. Postavte ji mimo průvan, který by mohl způsobit padání listů. 

Mohlo by vás zajímat:  Listy rostlin si zaslouží pravidelnou péči. Nejvíce jim prospějí suroviny z kuchyně

Fíkus jarní je jedním z neoblíbenějších fíkusů, které se pěstují doma. Má velké, vejčité listy, vydrží na slunci i ve stínu. Potřebuje vlhkou, úrodnou a kyprou půdu. 

 

Přidat na Seznam.cz