Rows Different Plants Pots Balcony

Pěstování květin na balkoně nemusí stát majlant, a přece může být plný krásných rostlin

Blíží se jaro a v létě už budou květiny v každém truhlíku rozkvetlé. Už na jaře je ale potřeba myslet na to, jak květiny budete ošetřovat. Jestli to chcete udělat co nejlevněji, poradíme několik tipů, díky kterým ušetříte a budete moci peníze investovat jinam. Na balkoně pak můžete pěstovat nespočet rostlin.

Dejte si do truhlíků bylinky nebo květiny, které máte doma

Jestli chcete ušetřit, můžete si na balkoně zasadit květiny, které již máte doma. Vhodné jsou také bylinky, kterých budete mít k dispozici více, navíc si jejich listy pak můžete i zamrazit. Pokud na balkon nekoupíte samé nové květiny, můžete ušetřit i několik stovek korun. V červnu si pak můžete vysadit například oleandr, palmu nebo kaktus. I takovým rostlinám se bude v našem podnebí dařit.

Mohlo by vás zajímat:  Zahradní nábytek zajistí pohodlí i hezký doplněk zahrady. Díky správnému uskladnění bude sloužit roky

Jestli máte na balkoně hodně květin, budou také potřebovat hodně vody. Tu si můžete sbírat například do sudu nebo kbelíku, který postavte na místo, kde je hodně vody – ideální je například pod okap, jestli máte tu možnost. Můžete ale použít vodu, ve které vaříte brambory nebo umýváte ovoce. Dejte si ale pozor, taková voda nesmí být slaná. Je ale škoda ji vylévat do dřezu, když ji můžete ještě zužitkovat.

Mohlo by vás zajímat:  Túje vyžadují pravidelnou zálivku po celý rok
Zdroj obrázku: Freepik

Ušetřete peníze za kavárny, raději si užijte kávu doma

Pokud se na balkoně budete cítit dobře, nemusíte nikam chodit. Skvělou kávu si uděláte i doma a můžete si pozvat také přátele. Na vašem ozdobeném balkoně se budete cítit dobře, a pokud k tomu nabídnete i výhled, není se čemu divit, že budete mít dennodenně návštěvy. K tomu můžete upéct něco sladkého a domácí kavárna je hotová.

Květiny pak můžete také věnovat jako dárek ke jmeninám nebo jiné příležitosti. Ušetříte spoustu peněz, protože v květinářství jen za pár kousků zeleně zaplatíte i několik stovek korun. Navíc s láskou pěstované květiny budou mnohem lepší. Kromě toho ale můžete věnovat také malou rostlinu v květináči, kterou jste sami zasadili. Přítel pak bude mít krásnou památku, protože rostlina poroste, a při každém pohledu na ni si na vás vzpomene.

Zdroj: https://www.almanac.com/10-tips-starting-balcony-garden
Přidat na Seznam.cz