Blueberry Blueberries Background Closeup

Lesní plody zkrotí chuť na sladké a osvěží. Jejich účinky na zdraví jsou nedocenitelné

Jestli máte problémy se zdravím, rozhodně se vyplatí zajít si do lesa na borůvky, maliny a ostružiny. Jejich výhodou je ochrana vašeho zdraví, protože obsahují antioxidanty, které v obchodě nekoupíte. Ty chrání tělo před rakovinou a dalšími nemocemi. Plody, které jsou tmavé barvy, patří mezi ty nejzdravější a najdete je právě při procházce lesem.

Obsahují polyfenoly, které mají protirakovinný účinek

Látky, které obsahují ostružiny a další lesní plody, jsou známé svými protizánětlivými účinky. Není to jejich jediná výhoda, protože bojují také proti rakovině a dalším neduhům. Borůvky nebo lesní jahody jsou navíc skvělé v tom, že nejsou postříkané chemickými prostředky a nerostou ve znečištěném prostředí. Jaké jsou jejich léčivé vlastnosti?

Mohlo by vás zajímat:  Nedostatek sezoního ovoce vynahradí citrusy. Právě v zimě jsou nejlepší volbou

Bobule jsou vhodné například pro oči. Obsahují vitaminy a třísloviny, díky nimž se nám také zvýší elasticita očí. Oči budou ostré a také déle zářivější. Borůvky se navíc hodí i pro naše střeva, protože budou lépe pracovat. Brusinky jsou zase vhodné na léčbu infekcí. Ovoce, šťáva nebo zavařeniny z brusinek se doporučují hlavně při průjmech nebo jiných omezeních.

Zdroj obrázku: Freepik

Rakovině předejdete pomocí lesních ostružin

Ostružiny jsou velmi užitečné především pro lidi, kteří mají riziko vzniku rakoviny. Obsahují navíc vitamin K, který je důležitý pro naše kosti. Jsou plné antioxidantů, které budou působit proti rakovinným buňkám v těle. Jejich každodenní konzumací můžete snížit riziko vzniku rakoviny až o 20 %. A to jen díky tomu že se vydáte do lesa a uděláte si zásobu ostružin a dalších tmavých plodů.

Mohlo by vás zajímat:  Užijte si chuť jahod mnohem déle. Stačí jednoduše prodloužit jejich čerstvost

Jahody jsou vhodné na žaludek a ledviny. Jsou bohaté na vápník, draslík nebo fosfor. Můžete konzumovat nejen plody, ale také listy. Udělejte si nálev, díky kterému budete mít větší chuť k jídlu. Můžete si udělat jahodový čaj, díky kterému vám bude rozhodně lépe. Dalším lesním ovocem jsou také maliny, které se budou hodit na svalové křeče nebo horečku. Veškeré lesní plody jsou zdravé a měli byste je zařadit do svého jídelníčku.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-of-wild-berries
Přidat na Seznam.cz