Scattered Potatoes From Mini Bucket White Grungy Wooden Wall Side View

Pěstování brambor v pytlích je ideální způsob pro lidi, kteří nemají vlastní zahradu

Brambory vysazené v pytli jsou vynikající alternativou pro lidi, kteří nemají vlastní pozemek nebo půda v jejich zahradě není úrodná. Uspokojivou sklizeň můžete získat i na balkoně nebo terase. Takové pěstování je také mnohem méně problematické než v případě hlíz vysazených v zemi.

Výhody pytlíkové výsadby

Již jsme zmínili, že je to skvělý způsob, jak pěstovat svou vlastní zeleninu i bez zahrady. Pěstování brambor v pytlích je skvělý způsob, jak ušetřit, protože ceny za zeleninu neustále stoupají. Díky výsadbě v pytlících můžete plodinu získat dříve než při výsadbě do země. Navíc takové pěstování chrání proti různým druhům škůdců a chorob.

Mohlo by vás zajímat:  Rajčata detoxikují tělo, pomáhají zhubnout a snižují deprese

Dobrou zprávou je, že na pěstování brambor lze použít opakovaně použitelné nákupní tašky nebo tašky vyrobené z polypropylenového prýmku. Budou fungovat i jutové pytle, ale v jejich případě bude třeba vnitřek vystlat fólií, díky které bude snazší udržovat optimální vlhkost. Bez ohledu na vybraný materiál se pokuste najít tašku o objemu asi 60 litrů. Pytle jsou opatřeny zipy, které usnadňují přístup do hlíz. Budou nám sloužit nejméně několik sezón.

Zdroj obrázku: Freepik

Kdy začít pěstovat

Standardním termínem pro výsadbu brambor v zemi je období od 20. dubna do 10. května. Pěstování v pytlích může začít již v březnu, díky čemuž urychlíme sklizeň. Pokud se rozhodneme dříve, budeme je muset několik týdnů skladovat v domě nebo skleníku. Výsadba není náročná a následná péče je také velmi nenáročná. Jako první udělejte ve spodní části vaku nůžkami malé dírky. Tímto způsobem poskytnete sazenicím lepší přístup a zlepšíte odtok přebytečné vody.

Mohlo by vás zajímat:  Na správném skladování ovoce a zeleniny není nic těžkého. Stačí mít v malíku základní pravidla

Nasypte do pytlů substrát, který by se měl skládat také z písku a kompostované půdy. Můžete zkusit přidat i granulovaný hnůj. Brambory s klíčky vložte tak, aby klíčky směřovaly nahoru. Jeden kus stačí na 60litrovou nádobu. Pokud se o takovou plodinu budete dobře starat, získáte až kilogram brambor. Brambory přikryjte vrstvou úrodné půdy a vody. Pytle by měly být umístěny na slunném místě. Po pár týdnech uvidíte první klíčky.

Zdroj: https://www.thompson-morgan.com/how-to-grow-potatoes-in-bags
Přidat na Seznam.cz