Houseplant Spathiphyllum With White Blossom Flowers Grey Background

Lilie míru může kvést po celý rok. Domácí hnojiva jí k tomu pomohou

Okřídlené květiny patří mezi oblíbené rostliny v domácnostech. Hrnkové květiny potěší nejen svými listy, ale také květy. Originální a bílé květy jsou velmi krásné, je ale potřeba trpělivosti, aby se vůbec objevily. Okřídlený květ je nejen dekorativní rostlinou, ale dokáže také vyčistit vzduch od škodlivých látek. Jaká hnojiva se vyplatí na křídlatky používat? Můžete si je dokonce vytvořit doma, jejich výroba je velmi jednoduchá.

Mírová lilie může kvést po celý rok, pokud bude mít vhodné podmínky

Vhodné podmínky pro mírovou lilii můžete vytvořit velmi snadno. Stačí jí světlé místo, na které ale nepůjde přímé slunce. Dobře snáší kropení listů a pravidelnou zálivkou jí dodáte potřebné živiny. Ty je nutné dodávat také pomocí hnojiva. Univerzální hnojiva sice můžete koupit v zahradnictvích nebo jiných obchodech, snadno si je ale můžete vyrobit také doma. Použít k tomu můžete suroviny, které najdete v kuchyni.

Mohlo by vás zajímat:  Do tmavých místností se hodí řada zajímavých pokojových květin

Jednou z nich jsou banánové slupky. Banány milují hlavně malé děti, protože se jedná o sladkou svačinku. Je škoda slupky vyhazovat, protože se mohou hodit jako přírodní hnojivo pro více druhů rostlin. Jsou zdrojem draslíku, který rostliny potřebují k růstu a ke kvetení. Stačí je jen nakrájet na menší kousky, vložit do sklenice a zalít převařenou vodou. Nádobu zavřete a počkejte jeden den. Slupky jako hnojivo používejte maximálně jednou za měsíc.

Zdroj obrázku: Freepik

Česnek se hodí nejen do kuchyně, ale také na květiny

Jestli uvidíte, že rostlina strádá a nedaří se jí, může být například napadena škůdci nebo být jinak nemocná. Pokud budete problém ignorovat, rostlina může uhynout, proto je potřeba jednat rychle. Pomoci může například česnek, který má jedinečné vlastnosti, co pomohou rostlinu zachránit. Hlavičku česneku oloupejte, zalijte litrem převařené vody, zavřete na dvanáct hodin a poté nálevem zalijte rostlinu.

Mohlo by vás zajímat:  Vypěstujte si vlastní Adélu. Některé masožravky můžete mít doma

Použít můžete také vývar ze zeleniny. Jestli nevíte, co se zbylou vodou od vaření zeleniny, můžete ji, samozřejmě nesolenou, použít právě na zalévání rostliny. Stačí ji jen nechat vychladnout a poté s ní zalít křídlatky.

Zdroj: https://www.gardenguides.com/13427615-homemade-fertilizer-for-peace-lilies.html
Přidat na Seznam.cz