Closeup Spider Spider Web

Pavouky z domova vypudí vůně skořice a eukalyptus. Pomůže i domácí mazlíček

Někteří lidé vidí pavouky jako své oblíbené domácí mazlíčky. Drtivá většina však upřednostňuje, aby tyto osminohé příšery zůstaly od nich co nejdál. Naštěstí není obtížné se jich zbavit. Existuje mnoho účinných způsobů, jak odradit pavouky od návštěvy vašeho domu.

Pohybujte s košem

Popelnice na odpadky jsou oblíbená místa, kde se hromadí hmyz a taky pavouci. Bude dobré dát je co nejdál od domova. Díky tomu bude hostů s osmi nohama mnohem méně. Použijte krásné hnědé kaštany. Není zcela zřejmé, proč tato metoda funguje. Někteří vědci naznačují, že kaštany obsahují určité chemikálie, které pavouky odpuzují.

Mohlo by vás zajímat:  Problémy s nadýmáním zažene masáž břicha a bylinky. Oblíbené jídlo už bude jen požitek

Stačí je umístit do rohů domu a na místa, kde může dojít ke zvýšenému pohybu pavouka. Můžete také vyříznout několik děr v kaštanu, abyste podpořili uvolňování chemikálií. Kočka ve vaší domácnosti je nejlepší ochranou. Čtyřnohý přítel je zkušený lovec, který účinně chytí i tyto malé příšery putující po nábytku. Máte-li možnost využít pomoci kožešiny kočky, udělejte to bez přemýšlení.

Zdroj obrázku: Freepik

Vůně rostlin

Mnoho lidí má rádo příjemnou vůni eukalyptu. Pavouci ji však nesnesou. Eukalyptus, který roste v našem domě nebo na zahradě, je bude účinně odrazovat. Specifická vůně skořice je silně spojena s Vánocemi. Přináší s sebou i další kouzla, která nesouvisí s okamžiky svátků. Skořice umožní rozloučit se s osminohými vetřelci a vyčistí dům od jejich přítomnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Zahrada plná šťavnatého ovoce nabitého vitaminy: I na tu nejmenší se vejde ovocný strom

Ovoce po nákupu vždy dobře omývejte. Toto je obzvláště důležité pro banány, které si přinesete domů ze supermarketu. Někdy mezi nimi najdete exotické pavouky, kterým je lepší vyhnout se zdaleka. Vždy chraňte krmivo pro zvířata. Užitečné mohou být plastové krabice, které chrání naše domácí mazlíčky před hmyzem. Díky tomu pavouci začnou hledat jiná místa jako zdroj potravy a nechají nás na pokoji.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-spiders/
Přidat na Seznam.cz