Yellow Lemon Box

Oblíbené ovoce zafunguje lépe než agresivní chemie. Citron rozzáří celou domácnost

Přírodní produkty, které máme ve své kuchyni, nám mohou velmi jednoduše pomoci při úklidu. Citron patří mezi nejsilnější produkty, které můžeme využít. Má dezinfekční i bělicí vlastnosti. Navíc prostor při úklidu krásně osvěží, je ekologický a poměrně levný. Pomocí citronu se můžete zbavit usazenin vodního kamene, mastnoty i odolných skvrn. Jak ho správně používat?

Citron proti usazeninám vodního kamene

Plátky citronu můžete velmi jednoduše využít při čištění baterií nebo sprchové hlavice. Stačí, když plátky ovoce otřete nerezovou ocel. Stejným způsobem můžete také oživit vzhled kuchyňského dřezu. Uvidíte, že bude vypadat jako nový. Do dřezu můžete také plátky citronu vložit, zalít horkou vodou a nechat působit. Po pár desítkách minut stačí vodu vypustit a dřez vyleštit měkkým hadříkem. Navíc tím zbavíte odtok nepříjemného zápachu. A postačí vám jen pár plátků citronu.

Mohlo by vás zajímat:  Výživné hnojivo podpoří maliníky a zvýší úrodu plodů
Zdroj obrázku: Freepik

Citron na čištění mikrovlnné trouby a trouby

Mikrovlnná i klasická trouba se ušpiní velmi rychle a jednoduše. Jejich čištění ale obvykle jednoduché není. Do misky nalijte půl sklenice vody a vymačkejte šťávu z jednoho citronu. Vložte do mikrovlnné trouby a zapněte na 5 minut. Potom stačí vše otřít vlhkým hadříkem. Podobně vyčistíte také připálenou a špinavou troubu. Vodu s citronem vložte do trouby, počkejte 5 minut od doby varu a potom jednoduše setřete vlhkým hadříkem. Trouba bude dokonale čistá.

Citron proti usazeninám na nádobí

S citronem po ruce se snadno zbavíte také kávového nebo čajového sedimentu z nádobí. Jestli chcete mít své hrnky znovu nádherně čisté, stačí nanést trochu citronové šťávy na houbičku a umýt nádobí, které chcete osvěžit. Stejně tak můžete vložit misku s vodou a šťávou ze tří citronů do myčky na nádobí. Položte misku na spodní rošt myčky. Zbavíte se usazenin a sklenice se budou lesknout čistotou. Přitom jde o velmi jednoduchý a ekologický trik, který může využít každý.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a685361/uses-for-lemons-you-havent-thought-of/
Přidat na Seznam.cz