Assortment Delicious Fresh Fruit

Ovoce a zelenina prospívají jak organismu, tak i domácnosti. Tohle zvláštní použití povede k dokonalé čistotě každého domova

Věděli jste o tom, že na čištění domácnosti a věcí nepotřebujete kupovat drahé čisticí prostředky? S mnoha úklidovými pracemi vám velmi dobře pomůžou obyčejné zbytky z ovoce a zeleniny. Mnohdy stačí použít jen obyčejné slupky a vaše domácnost bude zářit čistotou. Jaké druhy ovoce a zeleniny jsou vhodné pro úklid domácnosti a jakým způsobem je nejlépe použít?

Čištění měděných předmětů

Že je čištění měděných předmětů náročné? Ale vůbec ne, a to ani fyzicky, ani finančně. Už žádné kupování předražených čisticích prostředků plných chemie. Jde to i bez ní, jen přírodní cestou. Velmi užitečný v tomto ohledu bude škrob z brambor, který smíchejte s polovinou čajové lžičky soli. Teď už stačí jen očistit měděné předměty pomocí této směsi, opláchnout vlažnou vodou, důkladně osušit a případně natřít trochou lihu, který funguje jako skvělé leštidlo. Třít můžete měď také vnitřní stranou slupky z citronu nebo citronovou šťávou. Voda z vařených brambor dokáže perfektně vypulírovat příbory, šťáva z čerstvé cibule dokáže odstranit nečistoty z umyvadel a kohoutků.

Mohlo by vás zajímat:  Využijte dýni na maximum. Hodit se budou i slupky a semínka
Zdroj obrázku: Freepik

Výluh z pomeranče jako čisticí prostředek

Po konzumaci pomeranče rozhodně nevyhazujte pomerančovou slupku, může vám pomoci s úklidem téměř celé domácnosti. Oloupanou pomerančovou kůru vložte do misky a zalijte ji obyčejným lihovým octem tak, aby byla slupka úplně potopená. Týden nechte louhovat účinné látky, pak vyjměte pomerančovou slupku a můžete začít uklízet. Ještě než začnete, nezapomeňte tento roztok zředit stejným dílem vody, aby nebyl ocet příliš silný.  Směs pomeranče s octem je vhodná pro čištění kožených předmětů, čalounění i obrazů. Dále také pro odstranění mastných skvrn ze stěn i nábytku a podlah. Poslední způsob využití této směsi je při mytí nádobí místo mycích prostředků zakoupených v obchodě.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a24222/foods-you-can-clean-with/
Přidat na Seznam.cz