Otoky nohou se objevují nejen v létě. Bylinky přinesou rychlou pomoc
Otoky nohou mohou být příznakem problémů s oběhovým systémem a jsou výsledkem hromadění tekutiny v mezibuněčném prostoru. Problém se v horkých dnech může stupňovat a nejčastěji postihuje lidi, kteří vedou sedavý způsob života, ale i ty, kdo mnoho hodin denně stojí. Jaké bylinky pomáhají s nimi bojovat?
Co může za oteklé nohy?
Bolestivost a zvětšení obvodu lýtek, kotníků a chodidel může být vážným příznakem poruchy žilního návratu dolních končetin. Pokud se objevují i opakované bolesti a křeče, může to být příznak trombózy. Na vině může být i nedostatek fyzické aktivity nebo málo časté změny poloh těla, ale také špatná strava s velkým množstvím soli.
Pokud vás trápí otoky, bolesti, křeče, zarudnutí a citlivost, měli byste se v první řadě poradit s lékařem. V případě některých neduhů dolních končetin můžete zkusit využít i sílu přírodních metod, které přinesou úlevu. Bylinky lze užívat vnitřně i zevně, můžete si připravit i koupel, která přinese úlevu oteklým a unaveným nohám.
Kaštan a levandule
Extrakt z kaštanové kůry má protizánětlivé vlastnosti. Utěsňuje cévy a své uplatnění najde i při zmírňování příznaků křečových žil a trombózy. Namáčení nohou v extraktu z kaštanové kůry odstraňuje pocit tíhy a zmírňuje bolest. Kůru lze zakoupit v lékárně nebo v bylinkářství, ke koupeli stačí dvě lžíce. Povařte ve vodě na mírném ohni, poté nechte zakrytý odvar vychladnout.
Otoků vás zbaví i levandule. Hrst květů dejte do vlažné vody a přidejte půl sklenice soli. V takto připraveném roztoku si čtvrt hodiny koupejte nohy, zmenší se pocit tíhy. Místo koupele si můžete připravit i obklady. Nalijte lžíci libovolného rostlinného oleje a 10 kapek levandulového esenciálního oleje do sklenice teplé vody a do roztoku namočte gázu. Oteklé nohy a lýtka obvažte připravenými obklady. Nohy zvedněte výše, než je zbytek těla, a nechte půl hodiny působit.
Zdroj: https://pharmeasy.in/blog/home-remedies-for-swollen-legs/