Woman Suffering From Acid Reflux Heartburn Gray

Proti nepříjemnému pálení žáhy existuje rychlá pomoc. Speciální léky vůbec nebudete potřebovat

Pálení žáhy patří mezi vážná onemocnění, která mohou způsobit velké problémy. Souvisí s refluxní chorobou a může zatížit trávení i na několik týdnů. Naštěstí existují domácí prostředky, kterými si můžete ulevit nebo se preventivně chránit. Bude velmi záležet také na tom, jaké potraviny jíme. Pálení v jícnu může trvat i několik minut a dokáže otrávit celý den.

I když jste zdraví, pálení žáhy se může dostavit

I když se stravujete zdravě, můžete pocítit nepříjemné pálení. Domácími léky to ale můžete lehce napravit. Jestliže máte stres, dostaví se pálení žáhy rychle. Nikdy tento pocit nesmíte ignorovat, protože pálení se bude zhoršovat a mohou se dostavit srdeční komplikace, například infarkt. Jaké domácí metody budou fungovat na pálení žáhy?

Mohlo by vás zajímat:  Zahradní nábytek zajistí pohodlí i hezký doplněk zahrady. Díky správnému uskladnění bude sloužit roky

Hlavní příčinou, proč nás pálí žáha, je to, že se kyselina z žaludku dostane do jícnu, a bolest vznikne tak, že se jícen nepřizpůsobí kontaktu právě s touto kyselinou. Pálení žáhy můžete pocítit především po těžkém jídle, ale může to být způsobené také něčím jiným. Mezi příčiny patří dietní chyba nebo onemocnění trávicího systému. Bude vás bolet v blízkosti hrudní kosti a bude to velmi nepříjemný pocit, kterého se budete chtít zbavit velmi rychle.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyhýbejte se jídlu, které pálení žáhy způsobuje

Vyhýbejte se potravinám a také látkám, které mohou pálení žáhy vyvolat. Je jich docela dost – cibule, rajčata, také čokoláda nebo hotová jídla, která jsou těžká a snědli jste jich hodně. Snadno se ale můžete pálení žáhy zbavit pomocí domácích metod. Někdy sice budete muset užívat léky, většinou to ale není nutné. Léky se prodávají především ve formě pastilek, které se polykají po jídle.

Mohlo by vás zajímat:  3 metody pro množení rododendronu. Vyžaduje správný substrát a trpělivost

Můžete ale vyzkoušet také některé druhy bylinek, které jsou vhodné na regulaci této kyseliny. Nepříjemný pocit pálení žáhy rychle zmizí a vy se budete znovu cítit dobře. Pokud budete dodržovat zdravý životní styl, pálení žáhy se vám bude vyhýbat.

Zdroj: https://www.houstonmethodist.org/blog/articles/2021/dec/home-remedies-for-heartburn-10-ways-to-get-rid-of-acid-reflux/, https://www.cedars-sinai.org/blog/what-causes-heartburn-and-acid-reflux.html, https://www.franciscanhealth.org/community/blog/home-remedies-for-heartburn, https://www.webmd.com/heartburn-gerd/guide/prescription-treatments
Přidat na Seznam.cz