Fresh Green Herbs Basil Rosemary Coriander Pots Placed Window Frame

Bylinková zahrádka se vejde i na malý parapet nebo balkon

Čerstvé bylinky jsou hitem dnešní doby. Pokrmům dodají svěží chuť a podmanivou vůni a také se stanou nádhernou ozdobou servírovaných pokrmů. Bylinková zahrádka nemusí zabrat příliš mnoho místa. Zařídit si ji doma může úplně každý. Pořízením několika květináčů, semínek nebo sazenic docílíte pestré palety bylinek na malém prostoru, snadno se vejdou na balkon i parapet. A navíc ušetříte hodně peněz za koření. Podívejte se, co můžete začít pěstovat v květináči za oknem i vy.

Z babiččiny zahrádky

Mít doma krásnou bylinkovou zahrádku je snem každého kuchaře. Ale pokud doma chcete mít opravdu voňavé bylinky, které vydrží dlouhou dobu, nepořizujte si sazenice ze supermarketu. Svůj úkol sice na nějakou dobu splní, ale vydrží mnohem kratší dobu než ty ze zahradnictví. Rostliny v supermarketech jsou rychle vyhnané a určené k rychlé spotřebě. Za oknem by vám bylinky dělaly radost jen několik málo týdnů. Pokud nemáte nikoho, kdo se pyšní bylinkovou zahradou, pořiďte sazenice u zahradníka. Tyto rostliny lépe odpovídají klimatickým podmínkám a vydrží déle.

Mohlo by vás zajímat:  Něžné kvítky fialek potěší oko, ale i naše zdraví. Uleví při nachlazení i kožních problémech
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké rostliny se dají vysadit do bylinkové zahrady?

Bazalka – Jakmile utrhnete první lístky, její příjemná vůně se rozvine po celé místnosti. Oblíbená je v italské kuchyni. Výborně se hodí k rajčatům, rybám i těstovinám. Dobře se kombinuje se sýry, česnekem, olivovým olejem a semínky.

Tymián – Je také silně aromatickou bylinkou. Oblibu si získal ve francouzské kuchyni. Dobře se hodí do omáček, polévek, k masu.

Oregano – Na parapetě rozhodně nesmí chybět ani oregano. Příjemně okoření pizzu, maso i slané pečivo. Poradí si se zažívacími potížemi, tlumí plynatost a pomáhá při salmonele.

Mohlo by vás zajímat:  Stévie se snadno pěstuje za oknem i v záhonu. Zdravé sladidlo tak máme stále po ruce

Petrželka – Další bylina, která je ideální pro pěstování na balkoně. Je důležitá pro náš imunitní systém díky vysokému obsahu vitaminu C. Skvěle se kombinuje s česnekem a krásně ozdobí jakýkoliv pokrm.

Zdroj: https://bonnieplants.com/blogs/garden-fundamentals/how-to-grow-an-herb-garden
Přidat na Seznam.cz