Many Blue Hydrangea Flowers Growing Garden Floral Background

Okrasné keře mohou snadno přijít o své květy. Těchto pět druhů letní ořez nesnese

Prořezávání je velmi prospěšné pro mnoho stromů a keřů. Jedině díky tomu dokážou držet krásný tvar, bujně růst a kvést. Hodně lidí si myslí, že mohou rostliny prořezávat kdykoli. To ale není pravda. Některým rostlinám to v létě skutečně nevadí, ale mnohým z nich to uškodí. Může se stát, že po letním řezu další léto vůbec nerozkvetou. O kterých mluvíme?

Hortenzie a mochna keřová

Hortenzie jsou velmi oblíbené. Jejich barevné květy vypadají nádherně. Abyste si jich vždy užili, musíte je prořezávat na přelomu zimy a jara. V opačném případě vám jednoduše nebudou kvést a budou náchylnější na nepříznivé vlivy.

Mohlo by vás zajímat:  Listnatý nebo jehličnatý živý plot: Který je vhodný pro vaši zahradu a proč není na místě chybovat

Mochna je okrasný keř, který se snadno pěstuje, vypadá krásně a není příliš náročný. Nejkrásnější je na přelomu června a července. Jestli ho chcete mít vždy krásný, prořezávání musíte provést od poloviny března do konce dubna. V létě odstraňujte jen suchá květenství, aby mochna vydržela kvést až do října.

Zdroj obrázku: Pixabay

Ruj vlasatá a oleandr

Ruj je krásná a potěší vás tisícem drobných kvítků. Lidé mají tendenci ji stříhat kdykoli, aby neměla příliš dlouhé větve. To je chyba, protože vám nepokvete. Jestli ji chcete trochu umírnit, zvolte období do dubna.

Mohlo by vás zajímat:  Správné zastřihnutí dodá hortenziím sílu pro nové květy. Ne všechny druhy ale můžeme stříhat na jaře

Oleandr je populární a velmi elegantní. V době květu ho nikdy nestříhejte. Šikovné prořezávání keře vám přinese nejlepší výsledky. Musíte ho ale provést až ve chvíli, kdy keř odkvete. To nastává většinou v září. Někdo dělá i jarní řez od února do dubna, ale v následujícím létě nebude mít tolik květů. S tím musíte počítat.

Komule Davidova

Komule je tzv. motýlím keřem. Tento hmyz velmi přitahuje, takže budete mít v létě zahradu plnou motýlů. Drobné kvítky navíc působí kouzelně. Prořezávání je pro keř velmi důležité, ale musíte to udělat ve správnou dobu. Ideální je jaro, jakmile nastanou stabilní teploty a nebudou hrozit žádné mrazy.

Zdroj: https://www.southernliving.com/garden/spring/plants-you-should-never-prune-in-spring
Přidat na Seznam.cz