Fresh Strawberries Wooden Table (1)

Odstranit z jahody stopku lze pomocí známé věci z nápojů, která ale postupně začíná mizet z obchodů

Jahody jsou velmi populární ovoce. Když je sezona, lidé se jich doslova nemohou nabažit. I proto, že mají skvělou chuť a dají se využít na mnoho způsobů. Dají se jíst syrové, dají se jíst ve formě takzvané kašičky, ale lze je použít i do různých koktejlů. Populární jsou i jahodové kompoty, nebo dřeně. Aby však bylo možné jahody sníst nebo dále zpracovat, je nutné je očistit. Zeminu a další nečistoty odstraní voda. Ale co dále se stopkou? Lze ji šikovně vyjmout pomocí prstů, ale ne každý zná správný grif. Navíc ne u všech jahod je to tak snadné. A ve větším množství není tento postup úplně ideální.

Mohlo by vás zajímat:  Ježek na zahradě není zablešený škůdce. Zkušení zahrádkáři ví, proč si ho na pozemku udržet co nejdéle

Pomůže věc známá z nápojů

Aby bylo možné stopku z jahody jednoduše odstranit, je třeba opatřit si něco, co velmi dobře známe. Je to něco tak obyčejného, jako brčko. To většina z nás používá hlavně při pití nápojů a málokoho napadne, že by mohlo mít také ještě jiné využití. Že se dá použít při čištění tohoto ovoce. Samozřejmostí je, že ideální jsou na toto brčka plastová. Důvod je celkem jednoduchý. Stojí pár korun, jsou tenká, zároveň dostatečně pevná a svůj úkol zvládnou doslova na jedničku.

Mohlo by vás zajímat:  Dýně vládne nejen kuchyni, doma nesmí chybět ani jako dekorace
Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhodou brček však začíná být to, že mohou být nedostatkovým zbožím. V rámci boje za ekologii jsou klasická plastová brčka vytlačována jinými variantami. A to brčky papírovými, nebo třeba kovovými. Ani jedno však není na odstraňování stopek z jahod to pravé. Plastový materiál v tomto případě lze jenom těžko nahradit.

Metoda je jednoduchá

A jak snadno stopku z jahody odstranit? Stačí jahodu vzít mezi dva prsty a ze spodní části, do jejího středu, zasunout plastové brčko. Udělat jeden rychlý pohyb tak, aby stopka částečně zajela do plastového brčka a v horní části se dostala ven. Poté stačí jahodu stáhnout z brčka a jít na další. S jistotou, že ani jedna jediná nebude mít na sobě onen zelený kus, který při jídle nebo zpracování tolik překáží.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz