Cyprus Pink Cyclamens Flowers Growing Wild Spring Time

Ochraňte všechny rostliny jediným přípravkem. Škůdci se vašemu domovu i zahradě obloukem vyhnou

Pokud doma pěstujete rostliny, určitě víte, že je potřeba je chránit. Většinou se k tomu používají přípravky, které jsou plné chemických látek, a tak nejsou vhodné ani pro rostliny samotné, ani pro životní prostředí nebo lidské zdraví. Můžete si ale takový přípravek snadno vyrobit doma a nebudete k tomu potřebovat žádné těžko sehnatelné produkty. Vyměňte pesticidy za domácí přípravek, který bude stejně účinný.

Chraňte bylinky, květiny i zahradní rostliny

Tento přípravek má všestranné využití a hodí se nejen do domácnosti na bylinky a květiny, ale také na zahradu. Poradí si se škůdci, kteří se na rostlinách vyskytují nejčastěji, a pomůže k jejich odstranění. Slouží jako prevence a nemusíte se tak bát, že by rostliny byly napadeny. Tím, že se jedná o přírodní přípravek, neohrožujete ani sebe. A co budete potřebovat k přípravě přírodního přípravku?

Mohlo by vás zajímat:  Proti komárům ochrání vůně bylinek, domácí repelent odpudí veškerý hmyz

Dvě palice česneku, dvě lžíce prášku z kurkumy, dvě lžíce kajenského pepře, dvě dávky mycího prostředku, tři hrnky lístků máty a 12 sklenic vody. Postup je také velmi jednoduchý a postupně si ho osvojíte. Budete mít přírodní ochranu rostlin vždy připravenou po ruce a nebudete muset nikam odbíhat.

Zdroj obrázku: Freepik

Roztok nechte ve spreji, vydrží několik dní

Nejdříve dejte česnek a také listy máty do mixéru a zapněte ho na několik vteřin. Přidejte vodu a kajenský pepř, směs nalijte do hrnce a několik minut vařte, dokud se nezačne vařit. Směs pak odstavte ze sporáku na celou noc a následující den ji už můžete použít. Roztok sceďte a přidejte ještě prostředek na mytí nádobí. Takto připravenou směs nastříkejte na rostliny pomocí rozprašovače.

Mohlo by vás zajímat:  Myši dokážou v domácnosti napáchat velké škody, co nejdříve je vyžeňte

Před každým použitím lahvičku protřepejte, aby se smíchaly suroviny. Postříkejte hlavně stonky a listy rostlin, které jsou napadené. Stříkejte roztok brzy ráno nebo v oblačný den, kdy je nejlepší ho použít. Stačí rostliny postříkat jednou týdně, pokud jsou zdravé. Jestli se na nich objeví škůdci, musíte ho používat častěji. Až bude květina zdravá, preventivně ji stříkejte jednou za 14 dní.

Zdroj: https://www.treehugger.com/natural-homemade-insecticides-save-your-garden-without-killing-earth-4858819
Přidat na Seznam.cz