Asters 3433846 1920

Zahradu rozzáří rok co rok barevné trvalky, které ke spokojenosti nepotřebují mnoho

Trvalky patří mezi květiny, které mají spoustu výhod. Nevyžadují žádnou náročnou péči, zdobit zahrady mohou i několik let a potěší nejen oko, ale některé se mohou hodit také do vázy nebo jako dárek ke jmeninám. Pojďme si představit ty nejoblíbenější.

Trvalky zdobí zahrady a nabízí různě barevné kombinace

Trvalky různých druhů se mezi sebou snesou v zemině, takže si můžete vytvořit barevnou zahradu, kterou vám bude každý závidět. Vysadit si můžete například pivoňky, které jsou dlouhověké – při správné péči mohou těšit až patnáct let. Nejsou ovšem náročné, libují si na slunných místech a v úrodné půdě, kde mají dostatek veškerých živin. Pokud si je nařežete do vázy, vydrží až 12 dní.

Mohlo by vás zajímat:  Zajistěte svým rostlinám základní péči, odvděčí se krásnými listy i květy
Zdroj obrázku: Freepik

Denivky jsou rostliny, které vydrží v půdě až 30 let. Jsou nenáročné, stačí jim jakékoli místo a půda. Nejsou ale vhodné do vázy, protože v ní vydrží rozkvetlé pouze jeden den. Pořídit si můžete také kalifornskou juku, která může dorůst výšky až dvou metrů. Její květy jsou žluté a poté se zbarvují dobíla. Během dne si nasbírá sluneční paprsky, má ráda teplo a sucho. V zimě můžete její listy svázat.

Zasaďte si plamenku nebo astru

Plamenka kvete od července až do září a její květy mají plno různých barev. Na jednom místě poroste klidně i deset let. Krásně voní, a proto jí vyberte místo, kde budete často relaxovat. Rostlina nemá ráda sucho, půda by měla být mulčovaná, aby nevyschla. Plamenky mají rády slunná místa a zeminu bohatou na humus.

Mohlo by vás zajímat:  Některé stromy dodají člověku energii, jiné mu ji vezmou
Zdroj obrázku: Freepik

Hosta je rostlina, která naopak miluje stín. Je mrazuvzdorná a její květy jsou sice pěkné, ale pozornost poutají hlavně listy. Slunečnice patří mezi květiny, které jsou velmi oblíbené, protože rostou velmi dlouho, mají rády slunce a kvést budou v úrodné půdě. Astra pokvete od července do října, roste pomalu, ale po několika letech je potřeba ji omladit. Můžete ji zasadit na záhon nebo skalku a je vhodná také do vázy.

Zdroj: https://www.countryliving.com/gardening/garden-ideas/advice/g1143/best-perennials-for-any-yard/
Přidat na Seznam.cz