Frost Snow Branches Beautiful Winter Seasonal Background Photo Frozen Nature

Rostliny na zahradě potřebují dostatečnou ochranu před mrazem. Některé je lepší přesunout dovnitř

Jak chránit rostliny na zimu? Stojí za to vědět, jak chránit rostliny před mrazem, tak, aby naše oblíbené keře nebo stromy mohly snadno přežít až do jara. Některé druhy jsou velmi citlivé na chlad a vyžadují řádnou a důkladnou ochranu. Kdy to udělat a co použít? Jak chránit rostliny před mrazem? Seznamte se s osvědčenými metodami zahradníků, které se vyplatí vědět již v listopadu.

Jak chránit rostliny na zimu?

Některé rostliny jsou velmi citlivé na chlad a potřebují dodatečnou ochranu před zimním mrazem. Při nižších teplotách by nemohly přežít, takže pokud chceme, aby byly příští rok stejně krásné, musíme se postarat o jejich řádnou ochranu. Ochrana rostlin před mrazem je zvláště důležitá při pěstování v chladnější zóně, než je ta, která je doporučena pro pěstování.

Mohlo by vás zajímat:  Bazén je třeba zazimovat včas. Nízké teploty a nepřízeň počasí mu pak neublíží

Které rostliny raději přesunout na teplejší místo?

Část rostlin musí být přesunuta ze zahrady na teplejší místo, například do suterénu nebo předsíně. Pouze v uzavřených místnostech jsou rostliny schopny přežít zimu. Rostliny, které pěstujeme v zemi, zase vyžadují vhodný kryt. Nejlepší způsoby, jak chránit rostliny před zimou jsou pokrývání země kolem vrhu, balení rostliny slámou, jutou nebo plátnem, potahování agro textilií. Suché listy, piliny, kůra, smrkové větvičky a dokonce i lepenka jsou také vhodné pro ochranu rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Zkáza, která se skrývá uvnitř. Malé mušky nejsou to nejhorší, co rostliny ohrožuje
frozen-branch-tree
Zdroj obrázku: Freepik

Které rostliny je třeba chránit před zimou?

Existují druhy rostlin, které budou v zimních podmínkách skvělé. Dokonce i nepříznivé počasí jim vůbec neublíží, protože jsou zvyklé na drsné klima. Existují však i rostliny, které potřebují řádné krytí, aby přežily. Vystaveny škodlivým účinkům mrazu jsou mimo jiné, stálezelené listnaté rostliny, jako je rododendron. Některé jehličnaté rostliny také potřebují ochranu proti chladu – včetně například cypřiše. Vřes a levandule také potřebují odpovídající pokrytí půdy kolem stonku. Ne každý ví, že lisované rostliny, tj. pravidelně prořezávané do požadovaného tvaru, také vyžadují krytí. Díky systematickému prořezávání jsou méně odolné. Takže je musíte pečlivě zakrýt – i pokud jde o smrk nebo borovice. Před mrazem musíme chránit trvalky, včetně okrasných trav, které jsou citlivé na nízké teploty. Některé stromy musí být také chráněny před chladem. Nejcitlivější jsou peckoviny včetně třešní, broskví, třešní a meruněk.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/advice/how-to-protect-plants-from-frost
Přidat na Seznam.cz