Fresh Blackberries Garden Branch Bouquet Ripe Blackberry Fruits Rubus Fruticosus Branch With Green Leaves Farm

Oblíbený druh ostružiny dá až 30 kilogramů ovoce. Potřebuje slunce a dostatek vody

Gigantická ostružina s tmavým, velkým a sladkým ovocem je rychle rostoucí keř, který dokáže během jedné sezóny vyprodukovat až 30 kg bobulí. Tento keř je nenáročný, odolný vůči chorobám a díky svým zdravým plodům je skvělou volbou pro každou zahradu.

Pěstování ostružin

Obrovské ostružině se nejvíce daří v mírně kyselém substrátu a úrodné půdě bohaté na humus. Místo pro tento keř by se mělo obohatit o živiny, nejlépe pomocí organického hnojiva. Ostružiny byste měli zalévat alespoň jednou týdně. Tento keř má rád hodně slunce, proto jej zasaďte na slunné místo, kde bude hodně tepla. Chraňte keř před chladným severním větrem.

Mohlo by vás zajímat:  Pěstování paprik má několik zásadních pravidel. Úrodu můžeme sklízet ještě na podzim

Všechny ostružiny je nejlepší vysadit na podzim nebo na jaře. Nezapomeňte mezi rostlinami zachovat správnou vzdálenost. V řadě je sázíme 0,5 metru od sebe a samostatně potřebují okolo 2,5 metru. Po výsadbě rostliny by měla být půda pokrytá pilinami nebo jemnou kůrou, aby se zabránilo odpařování vlhkosti ze země.

Zdroj obrázku: Freepik

Zdravé plody

Plody tohoto keříku jsou mimořádně zdravé ovoce, které je pokladnicí vitamínů a minerálů, jako například vitamínu C, thiaminu, riboflavinu, niacinu, vitamínu B6, kyseliny listové, vitamínu A, vitamínu E, vitamínu K, vápníku, železa, hořčíku, fosforu, draslíku, sodíku a zinku. Ostružiny jsou vhodné i při prevenci proti rakovině. Díky tomu, že jsou zdrojem antioxidantů, které ničí volné radikály, brání v tvorbě rakovinových buněk.

Mohlo by vás zajímat:  Sušit můžeme mnoho druhů ovoce, metod existuje více

Ostružiny byly dokonce zařazeny na seznam ORAC (kyslíkové radikální absorpční kapacity), tedy seznam produktů, které chrání před ničivými účinky reaktivních kyslíkových forem. Zařaďte tyto plody do své každodenní stravy. Pokud se vám jich v jedné sezóně urodí příliš mnoho, jednoduše je rozdělte na porce a vložte do mrazáku. Tím si můžete ostružiny vychutnat i během chladných měsíců.

Zdroj: https://gardenerspath.com/plants/fruit/grow-blackberries/
Přidat na Seznam.cz